Saturday, 19 September 2020 | Lajme: 0

Familje

89397

Dalipi me dy gra 25 fëmijë, 100 nipër dhe stërnipër

Për gjatë karrierës prej katër dekadash, nuk isha ndeshur me një histori të tillë, që e mësova rastësisht. Por nuk mbeti thjeshtë një intervistë, kishte gjëra interesante, që nuk ishin thënë kurrë. Historia e familjes, rruga...
64268

Jehona Dreshaj, ja motra “cool” e Afërditës

Mesa duket, në familjen Dreshaj bukuria qënka dhuratë e natyrës. Përveç Afërdita Dreshaj, modeles, këngëtares dhe imazhit të disa spoteve publicitare në Shqipëri dhe jo vetëm, të cilën e njohim edhe për lidhjen e saj me këngëtarin...
tuna

Tunës ja ka mush barkun Cozmani?

Lidhja mes këngëtares shkupjane Tuna dhe reperit Cozman tashmë është bërë e ditur, mirëpo lajmi që po qarkullon tani në opinion flitet për një shtatzëni të mundshme. Çifti është duke bashkëjetuar tani e disa muaj, kështu që...
140201

Gjyste Vulaj rivishet nuse pas 20 vitesh

Gjyste Vulaj është riveshur nuse, me rastin e 20- vjetorit të martesës. Por nuk ka qenë kjo arsyeja e vetme e festës, pasi në të njëjtën ditë këngëtarja e njohur ka bërë edhe pagëzimin e djalit, Besartit të vogël.
baby-drink-milk

Qumshti i nënës mund të ruhet dhe të shfrytëzohet kur t’i nevojitet

  Nëna qumështin e vet mund ta ruajë dhe ta shfrytëzojë kur t’i nevojitet. Në vazhdim po japim disa mënyra se si mund të ruhet ai. Ndoshta do të ndodheni në situatë të tillë që disa orë të jeni jashtë shtëpisë, andaj...
lepa brena

Lepa Brena : Më kan vrarë spekulimet se kam ndryshuar emrin dhe religjionin

Këngëtarja Lepa Brena kohë më parë ka mbajtur koncert në qytetin e lindjes në Tuzl  e cila në mënyrë emocionale e ka përjetuar mirëpo është kthyer edhe në disa raste të këqija nga e kaluara rreth ndryshimit të religjionit...
322732_meryem-uzerli_f

Hurem Sulltan : Ish i fejuari më detyronte të abortoja, dëshira të bëja vetëvrasje!

Aktorja Mejrem Uzerli e njohur si Hurem në serialin “Sulejmani i Madhërishëm”, ka zbuluar detaje shokuese për ish të fejuarin e saj Kanu  Ateshu, i cili nuk ka dashur fëmijë me te. E ka detyruar të abortoj dhe ajo në moment dëshpërimi...
Public Relations and Product launches.

Miss-ja serbe martohet me sheik – ky i sjellë ortake

Ish  manekenja serbe dhe ish miss Jugusllavia Jelena Jakovleviq bin Drai në të ardhmen duhet të ndaj burrin e saj Said edhe me një grua tjetër. Siç bëjnë të ditur mediumet serbe Said është martuar edhe me një grua tjetër. Said...
mmw-mothers-voice

Ja çfar ndodh kur menstruacioni nuk është normal

Kur sasia e gjakut është më e madhe se normalisht. Kur ato zgjasin më shumë se 1 javë, ç’ka do të thotë se menstruacionet kanë ndryshuar natyrën e shfaqjes së tyre. Dhe kur ato nuk vijnë rregullisht. Në të gjitha rastet duhet...
man-comforting-crying-woman-12841289

Ja se kush janë tre problemet që përballen çiftet

Tre janë problemet më të zakonshme me të cilat ju duhet të përballen çiftet e reja të cilët vendosin të jetojnë bashkë. Ju më në fund keni vendosur të jetoni bashkë dhe ky është një hap i madh. Ju keni qënë të lidhur...