Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Teknologji

2-180

iPhone me një risi të re

Megjithëse përdoruesit e iPhone ose iPad më së shumti janë mësuar me funksionin e identifikimit të fytyrës dhe veçoritë më të vjetra të Touch ID, Apple patentuar një zgjidhje që do të lejojë përdoruesit për të kombinuar të...
2-150-750x430

Tipari i ri i Galaxy S10 mund të lë shumë prapa iPhone dhe laptopët Apple

Samsung Galaxy S10 mund të shtyjë kufijtë e asaj që ishte menduar se ishte e mundur për telefonat që arrijnë vitin e ardhshëm, gjë që mund të lë iPhone dhe madje edhe laptopët Apple të mbeten shumë prapa. Një raport i ri, nga...
auto_instagram1538609408-750x430

Risia që solli Instagrami për festat e fundvitit

Instagram është një ndër rrjetet më të mëdha sociale në kohërat moderne, përkrah Facebook me të cilin ndajnë të njëjtin shef ekzekutiv. Pavarësisht problemeve të vazhdueshme që kishte muajin e kaluar, ky rrjet social ka vendosur...
1-255-750x430

Apple lëshon iOS 12.1.1

Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për eSIM për iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR. Gjithashtu, tani do të keni mundësinë të shkrepni një Live Photo gjatë një video-telefonate FaceTime. Për të bërë një...
auto_social_media1544053889-750x430

Ky është rrjeti social i cili ka ndikimin më të keq

Përveç përfitimeve që rrjetet sociale mund t’i kenë, tash sa kohë po diskutohet nëse ato mund të jenë të dëmshme në një farë mënyre dhe si ndikojnë në shëndetin mendor të një individi. Në Britaninë e Madhe është kryer...
1-118-750x430

Apple tregon përfundimisht vitin kur do të lancojë smartfonët me 5G

Apple do të lancojë iPhone-in që mbështetë gjeneratën e pestë teknologjisë së rrjetit të “broadbander” në vitin 2020, sugjeron një raport i ri. Gjigandi teknologjik nga Kalifornia thuhet se po punon në një smartphone super...
1-85-750x430

Apple tregon datën kur do t’i lancojë kufjet “Airpod” të përditësuarat

Apple mund të lancojë një version të përditësuar të AirPod-ëve në tremujorin e parë të vitit 2019 citon një raport të ri nga analisti i Apple, Ming-Chi Kuo, i cili thotë se kërkesa për këto pajisjedo të rritet në mënyrë...
Screenshot_1

Instagram shton tiparin “miqtë e ngushtë”

Aplikacioni i famshëm shtoi një veçori të re “miqtë e ngushtë” që do t’ju lejojë të postoni storie që janë të dukshme vetëm për një grup të zgjedhur të ndjekësve tuaj. Instagram për herë të parë e promovoi këtë...
85913954-youtube-tv-TECH-xlarge_transgsaO8O78rhmZrDxTlQBjdEbgHFEZVI1Pljic_pW9c90-780x439

Bëhuni më të mençur përmes internetit: Kanalet në ‘YouTube’ që jua zgjerojnë njohuritë e përgjithshme

Fatkeqësisht, koha është e kufizuar. Rrjetet sociale dhe Netflix-i shumë lehtë mund të na marrin nga dita jonë shumë orë të vlefshme. Kështu që, përse këto orë mos t’i përdorim më mirë në YouTube? Në vend se ta shfrytëzoni...
1-832-750x430

Huawei P30 Pro me gjashtë kamera njoftohet për vitin e ardhshëm

Huawei P30 Pro do të arrijë në 2019 me rrjet 5G, siç e kemi dëgjuar tashmë, por mund të vijë edhe me gjashtë kamera të mëdha në bord. Huawei P30 Pro, mund të paketojë më shumë kamera se çdo telefon tjetër, sipas shefit të...