Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Teknologji

iphone

Zbulohet sa do të kushtojë iPhone 8

iPhone 8 do të kushtojë 850 dollarë. Telefoni i ri i kompanisë Apple do të jetë 256GB, gjithashtu do të ketë sensorë 3D dhe ekran ‘Oled’ me cilësi të lartë. “iPhone 8 do të ketë karakteristika të reja, të cilat nuk janë...
bateri

Në 2018-ën vinë telefonët e parë bateritë e të cilëve ngarkohen brenda 5 minutave

Telefonat e mençur që ngarkohen për pesë minuta mund të jenë në dispozion të konsumatorëve në vitin e ardhshëm. Teknologjia u tregua për herë të parë në 2015, kur StoreDot, që nisi nga Izraeli, shfaqi FlashBattery në shfaqjen...
Screenshot_4-28

Galaxy S8 dhe S8+ nga ari 24 dhe 18 karat

Marka e luksit Truly Exquisite, e specializuar në personalizimin e pajisjeve smart, ka prezantuar disa versione me të vërtetë ekskluzive të modeleve të reja Samsung Galaxy S8 dhe S8+ Këto modele dallojnë nga versionet standard nga korniza...
133632719

“Spejs iks” për herë të parë në histori lançoi raketën ricikluese

Kompania amerikane “Spejs iks” mbrëmë lançoi në gjithësi raketën e saj të parë ricikluese. Siç ishte planifikuar raketa u lansua në orën 18:27, sipas kohës lokale nga Kejl Kaneveral të Floridas, ndërsa qëllimi i lançimit...
Galaxy-S8-2-5

E konfirmuar: Samsung Galaxy S8 sjell skanerin e fytyrës!

Spekulimet për Samsung Galaxy S8 tashmë kanë zbuluar se sensori i gjurmëve të gishtërinjëve është lëvizur për në pjesën e pasme dhe se pajisja do të ketë edhe skanerin e bebëzës së syrit. Tani, sipas një raporti të ri, telefoni...
samsung-galaxy-a3-a5-2016-preview-3-720x484

Samsung lanson dy telefona, por asnjëri nuk është Galaxy S8!

Samsung ka sjellur dy telefona të ri për 2017, por asnjëri prej tyre nuk është Galaxy S8. Galaxy A5 dhe A3 janë lansuar nga Samsung si telefona mesatar, që janë më pak të kushtueshëm se telefonat premium të kompanisë. Galaxy A5...
samsung-1-620x330

Galaxy S8 Plus do të vijë në dy versione

Raportohet se Samsung është duke përgatitur dy versione të telefonit të saj të ardhshëm e të shumëpritur, Galaxy S8. Njëri do të quhet Galaxy S8 dhe do të vijë me ekran 5-inç, ngjashëm sikurse paraardhësi i tij – Galaxy S7....
3955e33500000578-3835147-numerous_reports_are_surfacing_about_what_may_be_samsung_s_savin-m-74_1476305470148

Samsung Galaxy S8, pa butonin “home” dhe portë kufjesh

Samsung po ndjek gjurmët e Apple përsa i përket portave dhe butonave në modelin e ri Gallaxy. Raportime të reja sugjerojnë se firma Koreano Jugore po bëhet më e pranueshme në lidhje me të ardhmen me wireless, sidomos pasi Apple nuk...
apple-690x368

Bëni kujdes! Apple në 31 Tetor shpall të papërdorshëm këtë model iPhone

Nëse jeni duke përdorur ende një iPhone 4 ndoshta është momenti i duhur për ta ndërruar pasi kompania Apple ka vendosur që këtë model ta shtojë në listën e pajisjeve zyrtare të dala nga përdorimi dhe kjo pritet të ndodhë me...
samsung1-620x330

Ja pse shpërthejnë! Samsung: Ndalni përdorimin e Galaxy Note 7

Samsung u ka bërë thirrje të gjithë pronarëve të celularëve Galaxy Note 7 që të mos i përdorin ato, ose t’i shkëmbejnë pasi rrezikojnë të shpërthejnë. Samsung tërhoqi 2.5 milionë celularë javën e shkuar pas raportimeve...