Saturday, 4 July 2020 | Lajme: 0

Teknologji

1a936b5

Snapchat vs Facebook, ja kush preferohet më shumë

Të rinjët e amerikan thonë Snapchat është rrjeti më i rëndësishëm për ta. Pas këtij rrjeti social, ata konsideruan se pas tij vjen Instagrami, pasi ndihmon në shpërndarjen e fotografive. Kjo është hera e parë që aplikacioni...
largea_wefwef1460471367

10 gjërat që nuk i dini se mund të bëhen në Snapchat!

A e përdorni Snapchat-in? Ai nuk është thjesht një aplikacion për të dërguar foto të cilat nuk ruhen. Ju mund të komunikoni me miqtë tuaj, të lexoni lajme dhe të bëni telefonata video. Snapchat ofron dhe disa opsione të tjera përveçdërgimit...
pagesat-780x439

Lamtumirë kartela, pagesat do të bëhen nëpërmjet shenjave të gishtave

Lamtumirë portofola, karta krediti dhe celularë! Turistët mund të paguajnë tashmë edhe me shenjat e gishtave. “Duke filluar nga kjo verë, qeveria do të testojë një sistem, fillimisht për turistët, që do të konsistojë në pagesën...
largea_samsung-galaxy-note-6-1-780x4391460440050

Samsung Note 6 do të jetë rezistent ndaj ujit!

Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge janë dy modele të reja të telefonave të Samsung që janë të papërshkueshëm nga uji dhe tani duket se edhe fableti i ardhshëm i kompanisë jugkoreane – modeli Galaxy Note 6 do të jetë i njëjtë, dhe...
largea_celulares3-620x5001460373856

Si të anullojmë një mesazh të dërguar në një numër gabimisht

Të gjithëve na ka ndodhur të dërgojmë një mesazh në numrin e gabuar. Kjo gjë është gjithmonë e pakëndshme dhe ndonjëherë mund të ketë pasoja serioze. Por, tani nuk duhet të shqetësoheni në qoftë se keni dërguar një mesazh...
largea_largea_untitled14602982591460298283

Teknologjia mahnitëse që do të jetë në iPhone 7

Kamerat e celularëve të mençur janë bërë aq të rëndësishme, sa që prodhuesit fokusohen më së shumti në teknologjinë që do t’i përmirësonte ato. Me këtë mendje, Apple është duke u përpjekur që një model të ri të iPhone,...
largea_iphone-6s-homekit-app-shots-780x4391460182212

Top 10 aplikacionet që Apple mendon se duhet t’i keni në iPhone

Me më shumë se një milion aplikacione mobile për iPhone, parafytyrimi se cili prej tyre është më i miri dhe ia vlen për kohën dhe hapësirën e telefonit tuaj mund të jetë një punë e lodhshme. Por Apple dëshiron të ndihmojë...
563835_1460037017-9509952

Mercedez nxjerr superveturën “AMG GT-RR”… duket si makina e Darth Vader (VIDEO)

Nëse Darth Vader do të drejtonte një makinë me shumë mundësi do të ishte kjo! Seksioni “AMG” brenda “Mercedes-Benz” ka sjell një model të veçantë i cili është i dedikuar për gara sportive. Lamborghini Sesto Elemento dhe...
brenda

Brenda luksit të hatashëm të Bentleyt të ri, me ndihmës personal

Bentley ka publikuar disa foto të asaj që prtet të jetë xhevahiri i ri i saj i luksit dhe në skicat e paraqitura në pjesën e pasme të supermakinës dallohet edhe një aisstent personal. EXP10 Speed 6 ka fituar shumë çmime deri tani...
largea_fb-650x3581459534439

Facebook po e gëlltit botën!

Diçka dramatike po ndodhë në peizazhin e mediave tona, sferën publike dhe industrinë e gazetarisë, thuajse nuk po na lë neve të e vërejmë dhe sigurisht pa nivelin e ekzaminimit publik dhe debatin që e meriton. Ekosistemi i lajmeve...