Saturday, 4 July 2020 | Lajme: 0

Teknologji

largea_snap-jpg1459379063

Snapchat me ndryshime unike, që do të ju pëlqejnë

‘Snapchat’-i ka njoftuar të martën një sërë përditësimesh që do të rrisin funksionin e chat-it të saj me një larmi karakteristikash multimediale. Me përditësimin e fundit, ‘Snapchat’-i ka shtuar më shumë se 200 sticker...
facebook-twitter-instagram-logoim-about-to-have-a-really-boring-life-stounmgl-620x330

Çfarë duhet të dini për rrjetet sociale

Disa informacione për ata që qëndrojnë thuajse gjithë ditën në rrjetet sociale dhe nuk kanë ndërmend të ndalojnë. Mbi të gjitha për këdo që në “Facebook” do të donte të bënte më shumë dhe për “Twitter” do të donte...
foto

Snapchat sjell Chat 2.0, shton mesazhe me audio dhe video

Snapchat ka lansuar një përvojë të re dhe më të fuqishme për Chat, që e bën më të lehtë të lidheni me miqtë tuaj me audio dhe video, dhe e cila ka për qëllim për të lejuar biseda mes anëtarëve të rrjetit të saj në mënyrë...
largea_androidpit-instagram-search-teaser-848x4781459315839

Ndryshon Instagrami. Ja pse tremben VIP-at shqiptarë…!

nstagram-i ka bërë të ditur një përmirësim në aplikacion, duke e bërë të domosdoshme ndezjen e njoftuesit. Nëse keni parë që treçereku i personazheve të famshëm shqiptarë apoata që ndiqni në Insta kanë shpërndarë kërkesën...
ekran

iPhone 8 me ekran të lakuar

Apple akoma nuk ka prezantuar iPhone 7, por duket se po projekton modelin pasardhës iPhone 8 i cili pritet të dalë në treg në vitin 2017. Sipas një letër-kërkesë për investitorët të siguruar nga “AppleInsider”, Apple po planifikon...
largea_4637857341459072014

Snapchat “nxeh” Facebook

Kompania Snapchat, duke se ka nxehur gjigantin e rrjeteve sociale, Facebook, pas blerjes për mbi 100 milion dollarë, të kompanisë Bitstrips, krijuese e një aplikacioni që i jep jetë një lloj të veçantë emoji. Lajmi është bërë...
largea_120508-facebook-mobile-913a-grid-6x21458948079

Nëse ju vjen ky njoftim nga Facebook, dikush ju ka vjedhur të dhënat

Rrjeti social Facebook ka arritur të zhvillojë një mënyrë të re për të parandaluar aktivitete të dyshimta në llogarinë tuaj. Bëhet fjalë për një sistem që njofton nëse dikush po përdor një llogari më të njëjtin emër, të...
largea_facebook-privacy-guide1458834171

Facebook gjen zgjidhjen për vjedhjen e profileve

Keni rënë ndonjëherë “viktimë” e hakerave online, të cilët u kanë vjedhur rrjetet sociale, por edhe fotot? Shpeshherë janë regjistruar raste të tilla dhe pikërisht për këtë arsye, rrjeti social Facebook, ka hedhur një tjetër...
Samsung-Galaxy-Note-6-780x439

Galaxy Note 6 mund të sjell ekranin me 4K?

Dje gjatë ditës ishte thënë se fableti i ri i Samsung – Galaxy Note 6 mund të fillojë pak më herët këtë vit, sepse është thënë se i njëjti do të debutojë në qershor ose korrik së bashku me versionin e ardhshëm të sistemit...
largea_capture-jpg1458662700

Mundësi tjetër për të hapur iPhone

Prokurorët amerikanë thanë të hënën se një palë e tretë kishte paraqitur një metodë të mundshme për hapjen e Iphone-it të inkriptuar të përdorur nga njëri prej sulmuesve në San Bernardino. Ky është një zhvillim që mund...