Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Teknologji

insta

Instagram do të largoj llogaritë e rrejshme nga platforma

Tani Instagram është zotuar se do të ndalojë përdoruesit e rrejshëm nga rritja e popullaritetit të tyre, të cilët blejnë ndjekës dhe përdorin aplikacione të dyshimta për ta bërë të duket sikur ata kanë një audiencë të madhe. “Kohët...
facebook-750x430

Bie Facebook, mijëra përdorues probleme me rrjetin social

Rrjeti social Facebook ka rënë për mijëra njerëz përreth botës. Mijëra përdorues të nervozuar në SHBA dhe në disa vende të Evropës, duke përfshirë vendin tonë, thuhet se janë prekur nga ky problem. Sipas “Down Detector”,...
foldable-galaxy-x-1-780x439

Galaxy X duket mahnitës në imazhet e reja konceptuale

Telefoni i palosshëm i Samsung Galaxy F, i quajtur “Galaxy X”, është shfaqur në imazhe të reja që tregojnë se si mund të duket e ardhmja e telefonave fleksibil, të kompletuar me platformën miqësore Android Q në bord. Imazhet...
1-132-750x430

Kamera E Avancuar Face ID Në Modelet IPhone 2019

Një raport i ri nga Ming-Chi Ku, një analist i njohur në ekosistemin e Apple, sugjeron se modelet e iPhone 2019 do të vijnë me një sistem kamere të përmirësuar Face ID. Kuo beson se Apple do të implementojë një sensor të ri që...
auto_honor1541101782

Honor Magic 2 është super-telefoni me gjashtë kamera që S10 dëshiron të jetë

Bukuria e kësaj pajisjeje vjen falë kamerave të fshehura. Ekrani sjell AMOLED 6,39 inç dhe arrin paketoj një lexues të gjurmëve të gishtërinjëve. Por bukuria e kësaj pajisjeje vjen falë kamerave të fshehura. Në pjesën e...
2-378-750x430

Samsung konfirmon: Telefonat e palosshëm dhe 5G lansohen vitin e ardhshëm

Samsung ka publikuar të mërkurën rezultatet për tremujorin e tretë të vitit 2018, duke zbuluar se ka arritur një nivel të ri të lartë për kompaninë. Por shitjet e telefonave nuk ndihmuan në arritjen e një rekordi të ri, edhe pse...
fcb-750x430

Duket e pabesueshme, Facebook parashikon ndarjen tuaj nga partneri

Duket e çuditshme por në fakt Facebook e parashikon sjelljen para një ndarjeje. Rreth një javë para se marrëdhënia të mbarojë, përdoruesi fillon të komunikojë më aktivisht me miqtë dhe familjen. Gjithashtu ai e rrit shkëmbimin...
50c314e700000578-6219763-image-a-21-1538169960224_1540387669-1580619

Apple e konfirmon, iPhone ka një problem serioz

Apple pritet ta rregullojë një problem në iPhone, që i bënte selfiet të duken shumë mirë duke e mjegulluar pak lëkurën. Përdoruesit e iPhone XS u ankuan rreth këtij problemi, duke raportuar se kamera e përparme e celularit i bënte...
fcb-750x430

Facebook-u me program të ri kundër imazheve lakuriq të fëmijëve

Facebook njoftoi të mërkurën se ka vënë në përdorim një program të ri, që sinjalizon për imazhe lakuriq të fëmijëve. Programi e kishin ndihmuar kompaninë të hiqte 8.7 milionë fotografi të tilla, gjatë tre muajve të fundit. Facebook-u...
2-222

Facebook Messenger: Mund të bëheni pishman për fjalët që ia dërgoni dikujt

Facebook filloi testimin e opsionit “unsend” për Messenger, i cili lejon përdoruesin të fshijë mesazhin e dërguar në mënyrë që të hiqet plotësisht nga biseda. Më parë këtë vit, Facebook fshehurazi fshiu mesazhet e vjetra të...