Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Teknologji

facebook-750x430

Sulmi i hakerëve ndaj Facebook-ut, 5 milionë evropianë të prekur

Cënimi i fundit i sistemit të sigurisë i zbuluar nga rrjeti social Facebook ka prekur rreth 5 milionë europianë, nga 50 milionë llogari të ekspozuara pas një gabimi në siguri, njoftoi sot komisionerja europiane për drejtësinë, Vera...
apple-780x439

iPhone Xs Max po shitet shumë më mirë se iPhone Xs, sipas raporteve

iPhone-i i ri nga Apple XS Max, është absolutisht duke e dërmuar modelin më të vogël, iPhone XS në shitje. Kjo është sipas analistit të Apple, Ming-Chi Kuo, bën të ditur MacRumors. Kuo pretendon se XS Max është duke tejkaluar XS...
1-891-750x430

Lajm i hidhur nga WhatsApp, alarmohen përdoruesit: Nuk do funksionojë më…!

Aplikacioni më i përdorur nga njerëzit për sa i përket dërgimit të mesazheve nuk do mund të shkarkohet më në disa modele Iphone apo Android. Kjo vjen si pasojë e ndryshimeve që Whatsapp do të bëjë në versionin e update-it të...
xsxsmax_1537121976-3425002

Këto do të jenë çmimet e iPhone XS dhe iPhone XS Max në shtetet kryesore të Evropës

Apple ka prezantuar më 12 shtator tri modele të reja të telefonave të mençur – iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR. iPhone XS dhe iPhone XS Max, që përbëjnë dy modelet më të avancuara, do të dalin në shitje më 21 shtator.Në Shtetet...
1-685-750x430

Çmimet ekstreme: Apple kërkon 1649 euro për iPhone Xs Max

Fakti që iPhonet po shtrenjtohen çdo herë e më shumë ka ngjallur shumë diskutime në të gjithë botën. Me çmimet e reja të iPhone, Apple ndoshta do të shqyrtojë këtë pyetje përsëri. Në SHBA, Apple po kushton $ 999 për versionin...
instagram

Dëshironi më shumë ‘like’? Kjo është koha më e mirë që të postoni foto të re në Instagram

Para se të ndërroni fotografinë e profilit, ose publikoni foto të re në Instagram, mësoni kur është momenti më i mirë për këtë… Sa herë në Instagram keni publikuar foton për të cilën keni qenë të sigurt që do t’ju sjellë...
GalaxyNote9_TA-780x439

Samsung: Bateria e Note9 nuk do të shpërthej, shitjet e S9 nuk janë të dobëta

Kur flasim për shitjet e pajisjeve Galaxy S9 dhe S9 +, shpesh përdoren fjalë të tilla si “rezultate më të ulëta se ato që prisnim” dhe “mungesë”. Thashethemet pohojnë se Note9 u prezantua më parë këtë vit në mënyrë që...
1-28

1000000000000 dollarë – Apple arrin vlerën rekorde

Gjiganti amerikan i informatikës, “Apple”, i famshëm për revolucionin që ka sjell në botën e telefonave dhe të tabletave, u bë sot kompania e parë private që kalon vlerën e 1 trilion dollarëve në bursë. Ky nivel simbolik...
1-979-750x430

Pas këtij ndryshimi, Instagram s’do t’ju pëlqejë më

Ju mund të mendoni se Instagram është krijuar vetëm për argëtim – për postim të fotografive dhe videove të përditshme. Por, për Mark Zuckerberg, Instagram është një thes i madh me para. Tani është konfirmuar se aplikacioni...
1-908-750x425

Samsung njofton ekranin “e pathyeshëm”

Për ata që kanë probleme me telefonin celular që vazhdimisht ju bjen në tokë, shpëtimi mund të afrohet së shpejti. Një ekran i thyer është aktualisht një nga shqetësimet më të mëdha për pronarët e smartfonëve. Vështirësia...