Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Teknologji

f_1532331937-9458189

Facebook merr vendimin e papritur, do ju fshihen postimet!

Vendimi më i fundit i Facebook do të bëje që në faqet e gjithsecilit të fshihen postime që kanë informacion të rremë ose që nxisin dhunë. Politikat e reja të platformës do të heqin çdo tekst apo imazh që është krijuar me...
android-google

“Shuplaka” e BE për Google: Gjobë rekord prej 5 miliardë dollarësh!

Google po përgatitet të marrë një tjetër “shuplakë” nga Bashkimi Evropian, me një gjobë rekord prej rreth 5 miliardë dollarë. Gjoba më e fundit anti-trust nga BE është e barabartë me të njëjtën shumë parash që Holanda...
auto_Facebook-696x4341520689531-750x430

Facebook jashtë funksionit, ja cilat vende kanë probleme të mëdha (FOTO)

Rrjeti social Facebook është jashtë funksionit për qindra përdorues në të gjithë botën duke shkaktuar probleme në lundrim. Kjo gjë duket se ka prekur një pjesë të Europës dhe të Shteteve të Bashkuara. Ka patur probleme dhe aplikacioni...
1-230

Lëshohet iOS 11.4.1 për iPhone e Pad

Apple ka lëshuar sot iOS 11.4.1 për iPhone dhe iPad. Versioni më i ri i iOS nuk sjell diçka të re, përveç përmirësimit të disa të metave të shfaqura në versionin paraprak. iOS 11.4.1 mund të shkarkohet falas në të gjitha...
xxxc_1530739699-6586992

Kështu mund të duken iPhone-at që do të dalin në shitje këtë vit

Fotografitë e reja, të cilat janë shfaqur në internet sot, tregojnë se si mund të duken dy nga tre modelet e reja të iPhonet të cilat priten të lansohen këtë vit. Dizajni i këtyre dy modeleve në këto fotografi është i bazuar...
Apple-iPhone-X-1118375-780x439

Ja sa i shpejtë do të jetë iPhone X i ri

Performanca e re e shpejtësisë për iPhone X 2018 është zbuluar dhe duket sikur RAM-i dhe një procesor i ri A12 mund të falënderohen për një shtytje në fuqi. Apple duket se ka filluar testimin e shpejtësisë të iPhone X të ri për...
iphone-kode

Hakerët zbulojnë si të hapet iPhone pa kod, rrezikohen miliona celularë

Sa e vështirë do të ishte që një haker ta hapë celularin tuaj iPhone? Nëse i keni vënë një kod, sigurisht se mendoni se celulari juaj tashmë është i siguruar. Por, mendojeni përsëri. Duket se versionet më të reja të Apple e...
2-25

Facebook mbyll 3 aplikacione

Facebook-u po mbyll Moves, Hello dhe tbh, një treshe aplikacionesh që bleu në këto 4 vitet e fundit. Arsyeja është se asnjë nga këto aplikacione nuk u përhap në masë. Nga këto, tbh mendohej se do të ishte shumë i suksesshëm....
lite-instagram

Ndryshon përsëri Instagram, tash mund ta bëni edhe këtë

Përdoruesit e Instagram tani mund të shtojnë muzikë në storjet e tyre, duke shtuar një këngë në videot dhe fotot e tyre. Prej sot, përdoruesit e Instagram do të jenë në gjendje të shtojnë një këngë të tërë – apo një pjesë...
ig_1530124357-850736

Instagram lëshon veçorinë e re ‘video chat’

Disa veçori të reja të Instagramit janë prezantuar në konferencën e Facebookut “F8 developers” për zhvilluesit, dhe njëra nga veçoritë është ‘video chat’. Instagrami tani është duke i lansuar veçoritë e reja si aplikacioni...