Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Teknologji

instagram-IGTV11-1200x630

Instagram lanson IGTV, platformën konkurrente të Youtube

Instagram është gati të konkurrojë me YouTube. Sot në një ngjarje në San Francisko, kompania njoftoi se do të fillojë duke i lejuar përdoruesit të ngarkojnë video deri në një orë në gjatësi, pwrderisa deri tani ishte në kufirin...
whatsapp

WhatsApp do të ndalojë së punuari në këto pajisje, ku do të mbeten miliona njerëz pa të

Aplikacioni i mesazheve nën pronësi të Facebook, WhatsApp ka lidhur njerëzit në të gjithë botën për afër një dekade tani, megjithatë. kjo mund të përfundojë për disa prej tyre. Një përditësim i ri në një postim të vjetër,...
apple-780x439

Apple dënohet me miliona për shkak të gabimit

Kompania Apple sot është dënuar me rreth 6,6 milionë dollarë amerikanë nga një gjykatë australiane për shkak të pohimeve të rreme të konsumatorëve se kompania refuzon të rregullojë modelet iPhone dhe iPad, të cilat më herët...
auto_xxx_1528391215-85863481529180943-750x430

Apple ul ndjeshëm çmimin e iPhone X

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, duke ulur çmimin e pajisjes jashtëzakonisht shumë, së shpejti. Sipas analistit të “International Securities”, Ming-Chi Kuo, Apple po planifikon të ulë çmimin e iPhone...
1-307-750x430

Telefoni i ri i Samsung mund të kushtojë rreth 2000 dollarë

Ju mund të duhet të filloni të kurseni nëse keni ndërmend të jeni një nga të parët që të merrni telefonat e mençur të palosur Samsung Galaxy X, edhepse ky është vetëm një emër i dhënë në këtë moment, një emër zyrtar...
fb

Virusi në Facebook dëmton miliona përdorues

Një virus softuerik në Facebook ka bërë që miliona përdorues të këtij rrjeti social të kenë postuar informacione në publik, pa dijeninë e tyre, ka bërë të ditur kjo kompani. Kjo “prishje” ka bërë që postimet e përdoruesve...
instagram

Instagram do të zgjasë kohën e videove

Instagram shumë shpejt do t’u japë mundësinë të postoni video deri në 1 orë të gjata në një përpjekje për t’i marrë në YouTube, sipas një raporti të ri. Kompania po konsideron të zgjerojë risinë e “videos vertikale”...
facebook-696x430

Risia e Facebook, tashmë opsion për të kënduar në “play-black”

Përdoruesit e “Facebook” tashmë mund të ndajnë videot e tyre duke interpretuar këngët e preferuara në “play-black”, njoftoi rrjeti social duke publikuar dje shumë opsione muzikore dhe duke premtuar se do të krijonte mënyra...
Iphone-9-650x358-650x336

Iphone 9 do t’i mposhtë të gjithë

Gjenerata e re e Apple, Iphone 9 mund të jetë shumë më i shpejtë dhe bateria e tij mund të zgjasë shumë më tepër krahasuar me rivalët. Raportohet se Apple ka filluar prodhimin e një procesori të fuqishëm që do t’u vendoset telefonave...
instagram-mute

Instagram më në fund shton opsionin e shumëkërkuar ‘mute’

Përdoruesit më parë kanë mundur që të ndalojnë storiet e ndokujt që të ju shfaqen atyre, pa e marr vesh personat në fjalë, por tani Instagram ka bërë të mundur këtë edhe ndalimin e fotografive të ndokujt që të shfaqen në...