Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Teknologji

1-1748

Prezantohet telefoni me kamerën më të mirë në treg (FOTO)

Është prezantuar telefoni i kompanisë kineze Huawei P20 Pro. Sipas ekspertëve të tekonologjisë, ky smratphone ka kamerën më të mirë deri më tash në treg nga të gjithë smartphonet e tjerë. Kamera e Huawei P20 Pro ka një sistem...
TELEFONI

Zbuloni se cilat aplikacione kanë marrë të dhënat tona në Facebook

Sigurisht që shumica zgjedh të logohet nga Facebook duke mos humbur kohë për regjistrim dhe për të evituar harrimin e fjalëkalimit. Shumë përdorues të Facebook kur navigojnë në aplikacione ndodhen shpesh para alternativës për tu...
fb

SHBA nis hetimet ndaj Facebook-ut

Komisioni Federal amerikan i Tregtisë njoftoi se po heton lidhur me praktikat e kontrollit të privatësisë nga ana e gjigantit të medies sociale, Facebook. Vendimi vjen pas raportimeve se të dhënat personale të dhjetëra miliona përdoruesve...
shopping-cart-1-780x439

Google sfidon Amazon për blerjet online

Analistët thonë se Google po i shpall konkurrencë Amazon për blerjet online duke publikuar programin e ri të quajtur Shopping Actions, i cili lejon përdoruesit të blejnë produkte online nëpërmjet Google Assistant dhe reklamave në...
fb

Facebook e mbyll javën me 58 miliardë dollarë më pak

Facebook ka përfunduar këtë javë me 58 miliardë dollarë më pak, pas skandalit për përdorimin e të dhënave, transmeton BBC. Themeluesi i këtij rrjeti social, Mark Zuckerberg, ka kërkuar falje për përdorimin e të dhënave personale...
telefona

Adoleshentët po largohen nga Instagram dhe WhatsApp

Pothuajse të gjitha platformat e mediave sociale në Austri kanë humbur përdoruesit e adoleshentëve – përveç Facebook, që po rritet paksa. WhatsApp , Youtube dhe Instagram janë ende rrjetet më të njohura sociale në mesin e të rinjve....
8406b66822f58c5b248443d0de0e7e3f

Instagram ndryshe nga Snapchat, dëgjon kritikat e përdoruesve të saj

Instagram bëri disa update-s brenda programit të tyre, e cila bëri që në faqen kryesore të mos shfaqeshin fotografitë e fundit, por ato që kishin më tepër pëlqime. Porse, kjo nuk kaloj pa kritika. Shumë nga përdoruesit kritikuan...
zuku-750x430

Skandali i privatësisë, Facebook humb 50 miliardë dollarë për dy ditë

Nathaniel Meyersohn, CNN Money – Vlera e aksioneve të Facebook ra për të dytën ditë rresht, me -3% këtë të martë, duke shënuar ditën më të keqe të kompanisë në katër vite. Facebook vlen 49.4 miliardë dollarë më pak në...
auto_Facebook1449589978-700x416

Facebook në krizë, humbje të mëdha pas skandalit me të dhënat personale

Skandali i të dhënave po i kushton shtrenjtë Facebook-ut. Gjiganti i rrjeteve sociale, i themeluar nga Mark Zuckerberg, ka pësuar humbje të mëdha në bursë me një rënie prej gati 7%, që fshiu miliarda dollarë nga vlera e kompanisë...
iphone

Ja një koncept i Iphone 9

Kanali i YouTube “EverythingApplePro” ka postuar një video që tregon imazhe të pabesueshme se si mund të duket iPhone i ri, bazuar në thashethemet dhe rrjedhjet momentale. Janë vetëm disa muaj që Apple lançoi “iPhone X”, por...