Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Teknologji

you tube

YouTube paralajmëron shërbimin e ri me pagesë për muzikë

Udhëheqësi Global i Muzikës në YouTube, Lyor Cohen, ka dhënë disa detaje mbi shërbimin e ardhshëm të abonimit të muzikës Premium. Komentet janë bërë gjatë një fjalimi në konferencën e fundit SXSW (citon TechCrunch) në Teksas. YouTube...
fb

Rriten çmimet e reklamave në Facebook

Facebook njoftoi ndryshimin e ‘News Feed’ në janar dhe AdStage konstatoi se CPM-të (kosto për 1,000 përshtypje të reklamave) u rritën në 122 për qind në krahasim me muajt më parë, shkruan Business Insider. Ndryshimi i algoritmit...
Fakeapp-780x439

Virusi ‘Fakeapp’ në Android vjedh të dhënat e Facebook

Një lloj i ri malware-ve (lloj virusi) në sistemin operativ Android mund të identifikojë të dhënat e përdoruesve të Facebook dhe pastaj të hyjë në llogari për të mbledhur detaje të llogarisë dhe madje të kërkojë dhe të mbledhë...
samsung-galaxy-s9-vs-iphone-x-780x439

Galaxy S9 dhe S9+ ‘përmbysin’ nga froni iPhone X

Disa javë më parë, Samsung prezantoi dy modelet e reja të tij Galaxy S9 dhe Galaxy S9+, gjatë Kongresit Botëror të Telefonisë në Barcelonë, mbajtur javën e kaluar. Vendimi i ekspertëve është se Galaxy S9 ka lënë pas iPhone X,...
fb

Shfaqen probleme në funksionimin e Facebook’ut

Facebook po ka probleme në përditësimin e statuseve. Kështu përdoruesit e këtij rrjeti social po pengohen që të shkruajnë në të. Përdoruesit e Facebook’ut janë bartur në Twitter, ku po shprehin shqetësimin sepse po kanë probleme...
1-1707

Marrin fund Instagram e Facebook, aplikacioni më i ri po i çmend të gjithë

Vero është rivali i Instagram që është tashmë në krye të App Store. Aplikacioni pa reklama i lejon përdoruesit të ndajnë fotot, të shtojnë lidhje dhe të rekomandojnë libra, filma dhe shfaqje televizive tek miqtë. Ky aplikacion...
auto_iphone-x-comparisons-011517156007

Apple për këtë vit premton tre modele të reja

Kompania nga Kupertino planifikon lansimin e “iPhone më të madh të bërë ndonjëherë” me emrin kodues D33 këtë vit, ndërkohë që do të sjellë edhe dy modele tjera të reja. Në mesin e këtyre modeleve do të jetë edhe një me...
samsung-s9

Prezantohen zyrtarisht Samsung Galaxy S9 dhe S9+ (FOTO/VIDEO)

Gjiganti i teknologjisë, Samsung, sapo ka prezantuar në Barcelonë dyshen e shumëpritur Galaxy S9 dhe S9+. Smartfonët e rinj të avancuar vijnë me specifika të reja, por me dizajn kryesisht të vjetër. Të dy, S9 dhe S9+, vijnë...
images

Snapchat së shpejti edhe me GIF nga Giphy

Snapchat ka njoftuar se ishte duke bashkëpunuar me Giphy për të siguruar GIFs të për të zbukuruar storjet dhe Snaps që përdoruesit dërgojnë tek miqtë ose postojnç në Public Stories. Kjo ndodhi jo shumë kohë pasi Snapchat erdhi...
facebook

Këto gjëra duhet t’i fshini menjëherë nga Facebooku

Facebook di shumë gjëra rreth jush, shumica e tyre shihen edhe nga miqtë tuaj. Por, kjo ka një anë të errët. Shumica e informacionit që ruhet dhe shpërndahet në faqe mund të përdoret për qëllime të këqija, kështu që është...