Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Teknologji

samsung

Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 + debutojnë më 16 mars

Samsung Galaxy S9 dhe Galaxy S9 + do të shfaqen këtë të diel dhe mund të jenë në raftet e dyqaneve më pak se një muaj më vonë. The Investor korean citon burime të cilët pretendojnë se parapagimet për transportuesit kryesorë të...
auto_google1444756324

S’ka më shkarkim të drejpërdrejt të fotove nga Google

Në një përpjekje për të mos stimuluar piraterinë e imazheve, Google ka përditësuar motorin e saj të kërkimit duke ‘zhdukur’ opsionin ‘View Image’ në momentin që kërkon për foto dhe në vend të kësaj, janë vendosur vetëm...
facebook

Facebook përgatit dy mikrofona të mençur

Mikrofonat e mençur janë një prirje e re në botën e teknologjisë së konsumit. Kategoria është krijuar dhe popullarizuar nga Amazon, e cila në vitin 2015 prezantoi Amazon Echo. Sistemi përbëhet nga mikrofonat dhe asistentë virtuale,...
Huawei-do-t---nd--rtoj---smartfonin-e-ardhsh--m-Nexus-480x267

FBI dhe CIA: Mos përdorni Huawei!

Krerët e 6 agjencive më të mëdha të inteligjencës amerikane, mes tyre FBI dhe CIA, kanë paralajmëruar amerikanët që të mos përdorin produktet dhe shërbimet e gjigantëve kinezë të teknologjisë, Huawei dhe ZTE, njofton TCH. Sipas...
iphone-8-weibo-925-1-1495689334229-1495831914778

Shtyhet publikimi i iPhone 8, ja cila është arsyeja

iPhone 8 është smartphone më i pritur i muajve të ardhshëm dhe për të cilin qarkullojnë lajme pa fund. Së fundmi Fast Company shkruan se ai mund të vonohet për shkak të problemeve me software. Fast Company nëpërmjet një raporti...
1-32-780x439

Snapchat lanson syzet – telekamera Spectacles

Duken si syze dielli, por në të vërtetë xhirojnë video të shpejta për t’i ndarë me shpejtësi në chat. Quhen Spectacles dhe janë syze-telekamera të lancuara nga Snapchat, aplikacioni për mesazhet ‘përdori dhe hidhi’ shumë...
screenshot-2_1496316909-7396987

Dalin pamjet e para të avionit më të madh në botë, ja ku është ndërtuar (Foto)

  Shtetet e Bashkuara duket se kanë ndërtuar avionin më të madh në botë. Aeroplani më i madh i globit është projektuar për të riformuar udhëtimin në hapësirë duke nisur raketa nga ajri. Ai është nxjerrë për herë të...
314596-PDP-SS-S8-S8-plus-img1@2x-780x439

Galaxy S8 shitet dyfish më shumë se Galaxy S7

Samsung është shumë krenar për performancën në treg të Galaxy S8. Kompania është e prirur të ndajë shifrat e shitjes së smartphone-it më të fundit dhe sot kemi edhe një përditësim tjetër. Sipas një zyrtari të paidentifikuar...
Fb-Live

Facebook fut chatin privat në Live

Facebook fuqizon funksionin Live, videot direkte streaming, duke u dhënë përdoruesve më shumë mundësi ndërveprimi. Kompania flet për një çat privat mbi filmimin dhe mundësinë për të shtuar një mikë pikërisht në videon live. Çati...
fb

YouTube lanson opsionin e incizimit LIVE nga aplikacioni mobil, për të gjithë

Duket se mundësia për të shfaqur video live duke përdorur aplikacionin mobil të YouTube është bërë edhe më e qasshme. Sipas raporteve të fundit, kompania ka hequr limitin e 1 mijë abonuesve. Kjo do të thotë që çdokush mund të...