Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Kariera

633_400_24_10_13_115721_fejesa

Zyra e msitnisë në Skenderaj

A keni problem të gjeni nuse apo burrë? Nëse po shkoni në Skenderaj dhe është një njëri që mendon për këtë punë. Enver Dajaku, që dikur punonte në mulli tash ka çelur biznesin e tij të msitnojë. Ai thotë se deri tash ka kryer...
Brad Pitt ka punuar një restorantin “El Pollo Loco” dhe gjatë gjithë kohës ka qënë i veshur si zogë

Çfarë kanë punuar të famshmit para se të bëhen yjet e Hollivudit

Edhe yjet e Hollivudit dukur kanë qënë njerëz të thjeshtë dhe kanë punuar.
femr

Video: Dorëheqje nëpërmjet një video kreative

Marta Shifrin kishte punuar në një kompani që merrej me xhirimin e spoteve muzikore, por  e pa kënaqur nga sjellja e shefit  ka vendosur me një video kreative të jap dorëheqje nga puna. Përmes spotit ajoi i kishte shpjeguar shefit...
fatura_543900254

Publikoi foto në Facebook, i erdhi fatura afro 20 mijë funte

Britanikja Helen Christie ka mbetur pa mend kur i ka ardhur fatura e telefonit në vlerë prej 19.656 funtesh (23.279 euro). 40-vjeçarja kishte qëndruar në Turqi për pushime, ku për çdo ditë ka publikuar fotografi në rrjetin social Facebook. Për...
adelina ismaili

Adelina Ismaili transferohet tek Vetëvendosja del nga LDK-ja!

Aktivisti i Vetëvendosjes, Fisnik Ismaili në rrjetin social “Facebook” ka publikuar një foto me  këngëtaren e njohur kosovare Adelina Ismaili. “Me kushën, duke e promovua bashkimin kombëtar”, shkruan Fisnik  Ismaili nën foton...
rita ora

Rita kap një prapanicë …?

Këngëtarja shqiptare me famë botërore Rita Ora, është e njohur për zërin e saj, këngët dhe pamjen e jashtëzakonshme. Mirëpo, kur është në kafiteri me shoqet e saj, ajo din të bëjë edhe gjëra të tjera të jashtëzakonshme....
beautiful-woman-296319 1

Kërkimi për punë është thjesht një konkurs bukurie, personat tërheqës gjejnë punë më lehtë

Harrojini kualifikimet apo miqtë që keni në një kompani të caktuar. Kërkimi për punë është thjesht një konkurs bukurie. Ky është përfundimi i një studimi të realizuar në Itali, sipas të cilit gjëja më e rëndësishme në...
angelina-620x330

Angelina me tatuazh në gjuhën arabe

Angelina Jolie, është aktorja që ka më së shumëti tatuazhe, në mesin e kolegeve të saj hollivudiane, me gjithsej 17 të tilla. Mirëpo duket se nuk i mjaftojnë, pasi ajo është parë me një mbishkrim të ri, në gjuhën arabe, ndërsa...
foto

Ronela Hajati bën ‘striptiz’ me shoqëri

Këngëtarja Ronela Hajati ditë më parë ka festuar ditëlindjen e saj. E nga festa ajo ka ndarë disa foto me fansat e saj përmes faqeve zyrtare në rrjete sociale. Në të gjitha fotot mund të vërehet që atë natë ka qenë me të vërtet...
timthumb

Angela Martini vazhdon të befasojë me linjat e saj perfekte

Modelja e suksesshme shqiptare, Angela Martini vazhdon të befasojë me linjat e saj perfekte. Vajza me origjinë nga Shkodra ka publikuar së fundmi në rrjetin social “Facebook”, një foto të realizuar nga Fadil Berisha. Martini në foton...