Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Ballkan

1-783

Plas skandali i doktoraturave në Shqipëri, paraqitet emri i një funksionari të BDI-së (VIDEO)

Televizioni Top-Channel ka zbuluar një skandal me doktoratura në një fakultet në Shqipëri, ku përveç doktorantëve nga Shqipëria, janë përfshirë edhe doktorantë nga Kosova e Maqedonia. Në dokumentet e prezantuara nga emisioni “Top...
tur_1545346253-6597379

Çagri Sakar emërohet ambasador i ri i Turqisë në Prishtinë

Çağrı Sakar është emëruar si ambasador i Turqisë në Prishtinë. Me anë të dekretit të publikuar në Gazetën Zyrtare të Turqisë, në 25 vende anembanë botës janë emëruar ambasadorë të rinj, në mesin e të cilëve edhe në...
2-207

Bëri shqiponjën dykrerëshe, Zvicra ia përfundoi karrierën ushtarake kosovares (FOTO)

Një fotografi e Jetmira Avdilit e cila një kohë shërbeu si oficere në Zvicer, i kushtoi asaj me humbje të karrierës ushtarake. Ajo dikur ishte ushtare zvicerane e aeroportit por shqiponja dykrerëshe bëri që gjithçka të ndryshonte...
zhdukje

Dy motrat 13 vjeçare zhduken në Tiranë

Dy motra të mitura janë zhdukur pa lënë asnjë gjurmë që prej pasdites së djeshme nga shtëpia e tyre në Tiranë. Denoncimi është bërë nga babai i dy vajzave, të cilat janë vetëm 13 vjeçe. Babai është shprehur përpara autoriteteve...
ura-arber-xhaferi-750x430

Vendoset trari i fundit në urën e autostradës “Arbën Xhaferi”

Ministria e Infrastrukturës njofton se të enjten do të vendoset trari i fundit fundit në urën e autostradës “Arbën Xhaferi”. Sipas njoftimit i pranishëm në këtë ngjarje do të jetë ministri Pal Lekaj. “Ministri i Infrastrukturës...
studente-28-1_1545228236-3471191

Tërhiqet Rama, zbardhet drafti që mundëson plotësimin e 8 kërkesave të studentëve

Në platformën “Shqipëria që duam” është krijuar një faqe, që për të dokumentuar atë që Rama e quan “Pakti për Universitetin”. Aty janë publikuar 8 pikat e kërkuara nga studentët, për të cilat është...
19-52-650x358_1545227535-8857762 (1)

Mediat serbe: Vajzat serbe në Kosovë, kalojnë natën me shqiptarë dhe ushtarë të KFOR-it

Mediat serbe raportojnë për raste të prostitucionit të vajzave serbe në Kosovë. Femrat nga Serbia vijnë për një natë në Kosovë ku merren me prostitucion, kurse numri më i madh i tyre që vendosin të merren me këtë angazhim vijnë...
prosti_1545210415-5164671

Prostituta shqiptare bën gjestin e rrallë dhe gjithë mediat italiane shkruajnë për të

Një shqiptare e cila punon si prostitutë në Itali, ka bërë një gjest që ka tërhequr vëmendjen e mediave italiane.  Vajza, 22-vjeçare gjeti një portofol brenda të cilit kishte 150 euro, pranë një karburanti. Menjëherë shqiptarja...
1-666

Vrau me shokun e tij vajzën greke, shqiptari 20 vjeçar ka një mesazh për të gjithë

Aleksandër Luca vijon të përsërisë thirrjen se është i pafajshëm. Nga qelia në burgun e Grevenas ku ai ndodhet, 20-vjeçari shqiptar ka folur për televizionin grek “Skai”. Në deklaratat e tij është i rezervuar, por pretendon...
dacic

Daçiq: Kemi fitore ndaj Kosovës

Ministri i Punëve të jashtme të Serbisë Ivica Daçiq ka deklaruar se gjatë periudhë së shkuar janë bërë hapa të rëndësishëm diplomatikë dhe se ata mund të maten me atë se cilat vende vërtetë e kanë njohur Kosovën. “Shumë...