Tuesday, 19 October 2021 | Lajme: 0

Ballkan

lumi-719x430

Tri femra gjenden të masakruara në kufirin Greqi-Turqi

Trupat e tyre janë gjetur 50 metra larg kufirit, një vend që përdoret për kalimin e emigrantëve të paligjshëm Tri femra, origjina e të cilave ende nuk dihet janë gjetur të vdekura në Greqi, pak metra larg lumit Evros në kufi me...
visa-eu_1539080491-6378558

Në BE nuk flasin, në Kosovë shpallet shtyrja e liberalizimit të vizave

Çështja e liberalizimit të vizave është bërë pjesë e debateve të ashpra politike ndërmjet pozitës, opozitës dhe presidentit Hashim Thaçi. Në institucionet e BE-së ky proces është në procedurë, pritet edhe vendimi i Këshillit...
134499215_1539079131-5860061

Aksident i rëndë në autostradën Beograd-Nish, të paktën 6 të vdekur dhe 27 të lënduar (FOTO)

Të paktën gjashtë veta kanë humbur jetën, ndërsa 27 janë lënduar në aksidentin zinxhiror që ndodhi mëngjesin e sotëm, rreth orës 07:20, në autostradën Beograd-Nish, në pjesën ndërmjet qyteteve Quprija dhe Jagodina, transmeton...
133994735

Grabar-Kitaroviq: Ta mbështesim rrugën evropiane të Kosovës dhe Serbisë

 Kosova dhe Serbia duhet të jenë të mbështeten në rrugën e tyre drejt Bashkimit Evropian, deklaroi presidentja kroate Kolinda Grabar-Kitaroviq. “Kroacia nuk do të përzihet në bisedimet midis Prishtinës dhe Beogradit, por do...
134492065

Dodik, Xhaferoviq dhe Komshiq shpallën fitore në zgjedhjet në BeH

Milorad Dodik në garën për anëtar serb në Kryesinë e Bosnje e Hercegovinës fitoi numër më të madh të votave – 55,15 për qind nga votat e qytetarëve, ndërsa Mlladen Ivaniq fitoi 41,98 për qind të votave, tregojnë rezultatet...
gaxha2

Ky është badigardi i Vis Martinit i vrarë mbrëmë në Bllok pasi ngacmuan Elvana Gjatën

Fabiol Gaxha, 26 vjeç, është personi që ka mbetur i vrarë pas përplasjes me armë në një prej lokaleve në zonën e ish-Bllokut në kryeqytet. Mbrëmjen e djeshme u raportua se viktima ishte Rigers Gaxha, vëllai i viktimës, për...
shqiperia

Shqipëria ka nënshkruar marrëveshje me BE për bashkëpunim kufitar

Shqipëria dhe Bashkimi Evropian nënshkruan marrëveshje për bashkëpunim mes Tiranës dhe Fronteksit, Agjencisë kufitare evropiane, për administrim të përbashkët kufitar. Qëllimi i kësaj marrëveshje është të përmirësohen kontrollet...
1-144-750x430

Pas kthimit në shtëpi të Arbnora Dobrës, flet vëllai i saj

Pas njoftimit të Policisë së Kosovës se Arbnora Dobra është kthyer në familjen e saj e cila është raportuar si e zhdukur nga 27 shtatori, edhe vëllai i saj Driloni e ka konfirmuar se ajo është gjetur shëndosh e mirë. Ai përmes...
arbnora-dobra-750x430

Pas 8 ditësh, kthehet në familje vajza e humbur Arbnora Dobra

Pas 8 ditëve humbje kthehet në shtëpi mbrëme vajza e lajmëruar si e zhdukur nga familjarët më datë 27 shtator! Familjarët jane ende nën ethet e kthimit të vajzës, nje nga familijarët e Arbnorës për Pa Cencure u prononua: “Arbnora...
auto_rahje-620x330-480x2551524756289-750x430

Nënë e bijë rrahen mes vete në Prishtinë, bëjnë për spital njëra-tjetën

Në mbrëmjen e së martës në Prishtinë raportohet se ka ndodhur një përleshje mes dy femrave shqiptare. Sipas policisë, të dyja kishin relacion familjar (nënë e bijë), derisa rrahja ndodhi pas një mosmarrëveshje që kishin mes veti,...