Tuesday, 19 October 2021 | Lajme: 0

Ballkan

transport-8143_1545128394-2080213

Kontabanduan 13 krerë bagëti nga Serbia, ndalohen dy persona

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka ndaluar dy persona që dyshohet të kenë kontrabanduar 13 krerë gjedhe pa dokumentacion, nga Serbia në Kosovë. Ngjarja ka ndodhur të hënën, ku dy të dyshuarit kanë kontrabanduar nga territori...
48357782-10218764246555210-666129657875136512-n-650x358-1_1544792583-5030598

Motoja e re për Ushtrinë “Prej sot gatitu”

Kosova sot ka transformuar FSK-në në ushtri. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli e ka mbyllur në mënyrë interesante seancën për miratimin e ligjeve që e transformuan FSK-në në ushtri. Ai ka përshëndetur kadetët e FSK-së...
auto_edi-rama-11544732560-750x430

Edi Rama ‘aksidentalisht’ publikon foton qesharake në Instagram, mundohuni të mos qeshni!

Edi Rama është kryeministri i Shqipërisë. Ai edhe pse i zënë në profesionin e tij ai gjen kohe edhe për veten. Rama, është aktiv në rrjete sociale i cili ndan postime të ndryshme. Së fundi, aksidentalisht ka publikuar një imazh me...
haradinaj_1544776312-3510992

Haradinaj: Ushtria e Kosovës do të jetë përherë aty ku mbrohet jeta!

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot është mbledhur me gjithë stafin e tij në kabinet, duke u bërë gati për seancën plenare të Kuvendit në të cilën do të votohet për krijimin e Ushtrisë së Kosovës. Në një postim...
1-443-750x430

Ekzekutohet në Athinë një 43-vjeçar nga Fieri, dyshohet për larje hesapesh

Një shtetas shqiptar, është ekzekutuar mbrëmjen e sotme në rrugën “Kritis”, që ndodhet mes shesheve “Karaiskaqi” dhe “Omonia” në kryeqytetin grek, Athinë. Korrenspondenti i Top Channel në Athinë, njofton se viktima është...
Ksmaili_Telegrafi-780x439

Shqipëria me të ardhura rekorde nga turizmi

Të ardhurat nga turizmi në Shqipëri arritën një vlerë rekord prej 683 milionë euro në tremujorin e tretë të vitit 2018, bëri të ditur Banka e Shqipërisë. Krahasuar me një vit më parë, të ardhurat nga turizmi u rritën me afro...
caji-750x430

Ia vonoi çajin, kosovari e grushton gruan e bën për spital

Prokuroria në Ferizaj ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurit J.K, i cili e ka sulmuar fizikisht bashkëshorten e tij. Sipas Prokurorisë i pandehuri fillimisht e ka kapur për flokë duke e goditur për lavamani me kokë, dy-tri herë, e...
auto_protetaa-11544525996-642x420

Protesta, Washington Post: Pse studentët shqiptarë nuk i binden Ramës

Protesta e mijëra studentëve shqiptarë ka bërë jehonë edhe në mediat më të rëndësishme ndërkombëtare. Pas agjencive AP, ANSA edhe gazetat amerikane si New York Times dhe “Washington Post” kanë shkruar për atë që po ndodh...
protestaaa-750x430

“Tifozët kuqezi” i bashkohen protestës së studentëve

Protesta e stutendëve ka hyrë sot në ditën e saj të shtatë teksa duket se prezenca është më masive se ditët e tjera. Studentët bëjnë thirrje që të bashkohen me ta edhe qytetarët e thjeshtë, ndërkohë pozitivisht i është përgjigjur...
Edi-Rama-750x430

Studentët vijojnë protestën masive, reagon Rama: Jam dakord në parim për 8 pikat

Kryeministri Rama reagon në Facebook në lidhje me protestën masive të studentëve. Të dashur protestues, ‪Kjo s’është një lojë force, as një lojë kungulleshkash dhe as një lojë e ka kush e ka. Vazhdojeni protestën sa të doni,...