Tuesday, 19 October 2021 | Lajme: 0

Ballkan

72311d2cad01415f63465fcc5eb389cf_L

Akuzohet për vrasjen e studentes greke, rrihet barbarisht në burg 19-vjeçari shqiptar (VIDEO +18)

Shqiptari 19 vjeçar i cili dyshohet se vrau studenten greke më 28 nëntor Eleni Topaloudi në Rodos është rrahur në burgun e Avlonës. Ndonëse  Aleksandër Luka ka dëshmuar se nuk e bëri ai por shoku grek i tij, të burgosurit e tjerë...
bora-2

Borë e madhe gjatë kësaj jave, bëhuni gati

Eksperti dhe profesori i Meteorologjisë, Sylë Tahirsylaj, ka treguar se si do të jenë temperaturat gjatë kësaj jave dhe, po ashtu, gjatë gjithë stinës së dimrit. Tahirsylaj tha që ditën e premte do të ketë më shumë reshje bore. “Vendi...
ceca-shakira-730x440_1544188451-6357273

U premtua Shakira, në fund po vjen Ceca

Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, kishte thënë disa herë se këngëtarja e famshme botërore, Shakira, do të vijë në Mitrovicë dhe të performojë në ceremoninë e hapjes së urës mbi Ibër dhe ura do ta mbajë emrin e saj. E përderisa...
1-259

Dalin dëshmitë rrënqethëse: Studentes i lidhën këmbët dhe e hodhën në det

Avokati i familjes së studentes 21-vjeçare të cilës iu mor jeta tragjikisht, duke folur për mediat greke, ka dhënë të tjera informacione rrënqethëse. Avokati Alexis Kougias tregon se dy autorët e dyshuar i kishin lidhur këmbët me...
studentet-750x430

Studentët “paralizojnë” gjithë Shqipërinë

Pavarësisht shfuqizimit të VKM për tarifën e provimeve të mbartura, studentët në Shqipëri kanë vendosur të mos tërhiqen nga protestat e tyre deri në plotësimin e të gjitha kërkesave të tjera. Studentët shqiptarë kanë bojkotuar...
1-183-750x430

Vrasja e 21-vjeçares në Rodos/ Rrëfehet i riu shqiptar: E pashë që po merrte frymë, i thashë shokut ta çonim në spital

Detaje të reja janë zbardhur nga vrasja e studentes 21-vjeçare në ishullin e Rodos. Në rrëfimin e tij në polici, 19-vjeçari shqiptar quajtur Aleksandër, i ka thënë 21-vjeçrit grek që ta çonin në spital Elenin pasi ajo ende merrte...
Lahuta-780x439-750x430

Lahuta shqiptare është gati për UNESCO, por mungon lobimi nga institucionet e Shqipërisë

Serbia e futi eposin e saj në UNESCO së bashku me instrumentin që e quajnë “gusle”, që është e ngjashme me lahutën shqiptare, por me disa ndryshime të vogla. Akademiku dhe muzikologu i njohur Vasil Tole, shprehet se “ky suksesi...
4c08f8b56a6a423d02bfaf5ae4d6a3c7_L-650x365

Kujtuan se vdiq, hedhin në det 21-vjeçaren, shqiptari dhe greku pranojnë autorësinë e vrasjes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në ishullin grek Rodhos. Autorë të ngjarjes mësohet të kenë qenë një shqiptar dhe një grek. Sipas mediave greke thuhet se 19-vjeçari shqiptar dhe 21-vjeçari grek e kanë pranuar se kanë vrarë studenten...
cc_1543737181-6421316

‘Dita Botërore të Zhdukjes së Skllavërise’, Meta apel të fortë: Janë njerëz!

Presidenti Ilir Meta, në Ditën Botërore të Zhdukjes së Skllavërisë, ka bërë një apel të fortë për të rehabilituar viktimat e skllavërisë moderne. Sipas Metës, këta njerëz nuk duhet që të trajtohet vetëm si shifra nëpër...
dhunim-696x399_1543585213-5650579

Nuk pranoi të kryente marrëdhënie me të, gjilanasi dhunon gruan

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ngritur aktakuzë ndaj një personi me inicialet V.Z. për shkak të veprës penale “Ngacmimi’’ nga neni 186 paragrafi 2 lidhur me paragrafin 1 të Kodit Penal të Republikës...