Friday, 29 May 2020 | Lajme: 0

Ballkan

auto_27lek1543326985

Euro afër nivelit më të ulët në 11 vite

Monedha e përbashkët europian është zhvlerësuar për kundrejt lekut duke arritur pranë nivelit më të ulët të këmbimit në 11 vjet. Sipas kursit zyrtar të këmbimit të Bankës së Shqipërisë një euro është këmbyer me 124.3...
screenshot-5_1543324703-4705897

Kjo video e Thaçit dhe Ramës po bën bujë në internet

Një video, protagonistë e së cilës janë Hashim Thaçi dhe Edi Rama, po shpërndahet me të madhe në rrjete sociale. Video të ndryshme të Thaçit dhe Ramës janë bashkuar në një video të vetme, duke nxjerrë kështu një rezultat...
kabintet-shqiptare-1

Mbledhja e qeverive përfundon me shqiponjën e të dyja kabineteve

Peja, sot ka qenë pikëtakimi i dy qeverive, asaj të Kosovës dhe Shqipërisë. Ky është viti i pestë që të dyja delegacionet mblidhen, ndërsa kësaj radhe kjo mbledhje u cilësua si më produktivja, ku u nënshkruan nëntë marrëveshje...
dacicc_1543232781-9909080

Daçiq: Kosova po shndërrohet në një përbindësh politik, duhet ta ndalim

Ministri serb i punëve të jashtme, Ivica Daçiq, ka deklaruar se nuk do të habitej nëse Prishtina ia ndalon hyrjen ministrave të qeverisë së Serbisë në pjesën veriore të Kosovës. Ai ka thënë se Kosova po shndërrohet në një përbindësh...
1-861

Kush është Ina Nuka, policja që la sot dy gishta në protestën para Kuvendit (VIDEO)

Fotoja e mësipërme i përket Ina Nukës, e bërë fill pas operacionit në spitalin e Traumës mbi dorën e saj të djathtë. 24 vjeçarja ka humbur dy gishtërinj për shkak të shpërthimit të një kapsolle të hedhur në protestën e...
shqiptari

La gruan dhe fëmijët për balerinën rumune, shqiptari xheloz i hedh asaj acid fytyrës

Një shqiptar nga Maqedonia ka habitur opinionin publik në Itali, pasi i ka hedhur acid të dashurës së tij rumune. Ngjarja ndodhi më 17-nëntor, në Civitanova Marche, teksa Sheval Ramadani i shtyrë nga xhelozia i hodhi acid në fytyrë...
dogana-dhe-atk-ja-ngrisin-komunikimin_hd-780x439

Dogana e Kosovës: Vendimi për rritjen e taksës 100% është duke u zbatuar në tërësi

Një ditë pas hyrjes në fuqi të vendimit të Qeverisë së Kosovës për rritjen e taksës me 100 për qind për produktet që vijnë nga Serbia dhe Bosnja e Hercegovina në drejtim të Kosovës, Dogana e Kosovës thotë se ky vendim është...
vucic-1

Vuçiq: Kosova me taksë deshi realizimin e katër qëllimeve

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Kosova ka katër qëllime që dëshiron t’i realizojë me anën e taksës 100 për qind të vënë për mallrat që Serbia i eksporton në Kosovë. Qëllimi i parë, sipas Vuçiqit,...
2-357

Deputetja shqiptare ”çmend” të pranishmit në komisionin parlamentar (FOTO)

Ajo është kthyer në deputeten më të komentuar në media e rrjete sociale për shkak të formave bombastike dhe pamjes tërheqëse. Bëhet fjalë për Dude Baljen, deputeten shqiptare të Parlamentit të Kosovës e cila sot po komentohet...
ambasada-amerikane-780x439

Reagon Ambasada Amerikane për mos anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL: Me këtë rezultat, të gjithë humbasim

Ambasada Amerikane në Prishtinë, ka komentuar mos anëtarësimin e Kosovës në INTERPOL. Përmes një njoftimi për media, ambasada Amerikane ka thënë se Policia e Kosovës është institucion i integruar plotësisht dhe i aftë, që ka...