Tuesday, 19 October 2021 | Lajme: 0

Ballkan

sdfg_1542716321-5702988

Ballkani përfshihet nga dëbora, shiu dhe erërat e forta

Disa pjesë të Kroacisë dhe Bosnje-Hercegovinës sot janë mbuluar nga reshjet e dëborës, ndërkohë që në Malin e Zi është shpallur alarm i kuq për shkak të motit me dëborë dhe në Serbi priten reshje të shiut dhe erëra të forta. Dëborë...
hashim-thaci-750x430

Hashim Thaçi: Kosovës iu bë padrejtësi me mospranimin në INTERPOL

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi e ka cilësuar si të padrejtë mospranimin e Kosovës në organizatën INTERPOL, duke shtuar se tani më shumë se kurrë është e nevojshme arritje e marrëveshjes përfundimtare. “Sot iu mohua padrejtësisht...
zebra-2

Prizreni vendos zebrat shumëngjyrëshe, kjo është arsyeja

EC Ma Ndryshe, gjatë të enjtes dhe të premtes në Prizren, ka realizuar performancën publike “Zebra shumëngjyrëshe”. Qëllimi i kësaj performance publike është shtimi i vëmendjes për sigurinë në trafik, ashtu që ngasësit e...
burdush

Fehmi Ferati: “Burdushi” më ofroi 5,000-10,000 euro që ta ftoja në emision!

Moderatori televiziv Fehmi Ferati ka zbuluar një detaj që interesant se si “mjeku” popullor Hysni Peçani – “Burdushi” i “blente”  gazetarët për ta ftuar në emisione. Ferati, që është edhe ish-kandidat i Lëvizjes Vetëvendosje...
Burdushiii-750x430

Gjenden armë në shtëpinë e Burdushit, Policia po vazhdon kontrollin

Policia e Kosovës ka gjetur armë gjatë bastisjet në shtëpinë e mjekut popullor, Hysri Peqani, i njohur si “Burdushi”, raporton Gazeta Express. Ndërkaq, ekipet policore po vazhdojnë kontrollin brenda shtëpisë. Në shtëpinë e...
mama-696x417

Nënë në moshën 62-vjeçare. Gruaja italiane realizon ëndrrën falë… Shqipërisë

Një histori e pabesueshme na vjen nga Italia. Një grua ka sjellë në jetë në moshën 62-vjeçare një vajzë dhe fekondimin e ka realizuar në Shqipëri. Nëna ka lindur një vajzë të shëndetshme, 3 kg e 200 gramë dhe të dyja gëzojnë...
peshkaqen

E rrallë, kapet peshkaqeni 400 kg në Durrës

Peshkatarët durrsakë kane kapur një peshkaqen 3.85 metra të gjatë me peshë rreth 400 kg. Peshkaqeni u kap nga anija “Nesimi” në 100 metra thellësi në drejtim të Durrësit. Peshkaqeni ra në rrjeta ditën e djeshme ndërsa e gjithë...
burdushi-750x430

‘Burdushi’ akuzohet për mashtrimin e një ‘pacienti’

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur aktakuzë ndaj Hysni Peqani, i njohur si “Burdushi”. Sipas aktakuzës së Prokurorisë, “Burdushi” akuzohet se nga data 20.06.2014 deri me 12.08.2014 në Prizren, duke i fshehur faktet dhe...
ksamili_1743-780x439

“Dailymail”, Ksamili ndër 10 destinacionet mahnitëse për 2019

Ksamili, në jug të Shqipërisë është renditur ndër 10 destinacionet më të mira të udhëtimit për t’u vizituar në 2019 bashkë me 9 nga vendet më të bukura në botë. “Zonat e nxehta” të reja për udhëtarët e guximshëm...
367090_1542110022-7614876

Ky është personi që vrau të tmerrshmin Arkan, publikohet fotografia

Dobrosav Gavriq po kalon ditët e tij prapa grilave në Afrikën e Jugut, një rrugë e gjatë nga atdheu i tij, duke pritur një vendim përfundimtar nëse do të ekstradohet në Serbi për të vuajtur dënimin me burg për vrasjen e udhëheqësit...