Tuesday, 19 October 2021 | Lajme: 0

Ballkan

screenshot-8_1542031725-3551007 (1)

“Është psikopat!” Demokrati i publikon kartelën mjekësore Edi Ramës

Nënkryetari i Partisë Demokratike ka publikuar këtë të hënë kartelën mjekësore të kryeministrit Edi Rama e dalë nga spitali psikiatrik disa dekada më parë. Në këtë kartelë duket emri i Edi Ramës, dhe kur mjekët shkruajnë...
Screenshot_2

Shqiptarët abortojnë për shkak se është vajzë! (VIDEO)

Shqiptarët vazhdojnë edhe sot e kësaj dite të jenë në kërkim të djalit Djalë apo vajzë? Shqiptarët vazhdojnë edhe sot e kësaj dite të jenë në kërkim të djalit. Djali do të thotë fitore, vajza humbje. “E kam djalë, është...
auto_elvana-vrasja-730x4401541755038-750x430

Publikohet videoja e vrasjes në ish-Bllok, ku ishte e përfshirë Elvana Gjata

Gazetari Flamur Vezaj ka zbuluar detaje të tjera për vrasjen në ish-Bllok disa javë më parë, ku mbeti i vdekur një person dhe u plagosën dy të tjerë. Së pari bëhet fjalë për dy persona që kanë qenë të pranishëm gjatë sherrit,...
roaming_1541717210-8680192

Përdori roaming në Kosovë, i erdhi fatura rreth 4 mijë euro

Një klienteje të një kompanie telefonike në Britaninë e Madhe i mbërriti fatura prej rreth 4 mijë euro, pasi kishte përdorur shërbimin roaming. Kur Rahime Sulja nga Leicesteri, vizitoi Kosovën në verë, mori një mesazh “Mirë...
protesta-bluarat-1541674395-750x430

Grekët “çmenden” në Bularat: Vorio-Epiri dhe Maqedonia janë Greqi! (FOTO)

Më shumë se 500 qytetarë grekë të ardhur me autobusë nga Athina, Selaniku, Janina e qytete të tjera janë mbledhur në qendrën e fshatit Bularat, në pritje të ceremonisë së varrimit të Konstandinos Kaçifas, i vrarë në shkëmbimin...
1_1541678175-751797

Vjedhje si kjo në Fushë-Kosovë nuk keni parë, shikoni si e thyejnë dyqanin

Një lokal i pajisjeve profesionale në Fushë Kosovë është plaçkitur mbrëmë Siç shihet në këtë video të siguruar nga Indeksonline, lokali në fjalë plaçkitet nga dy persona. Të dyshuarit me maska kanë hyrë brenda lokalit me...
kanceri-i-gjirit_2195-780x439

Shqipëria për herë të parë me fond të veçantë për kancerin e gjirit

Në Shqipëri për herë të parë në projekt buxhetin e 2019 për shëndetësinë është parashikuar një fond i veçantë që do të shkojë në parandalimin e kancerit të qafës së mitrës dhe gjirit te gratë dhe vajzat. Ministrja e...
feature-1-2_1541579758-2541996

Përdhunimi i të miturës shqiptare / Gazetari publikon foton e foshnjës së pajetë

Mbrëmjen e djeshme, gazetari Enrik Mehmeti ka rrëfyer historinë e një vajze të mitur në qytetin e Vlorës, e cila ka lindur të vdekur fëmijën e saj. Kjo histori është publikuar edhe muaj më parë në media, por që sot është lënë...
1-173

Familjarët e Kacifas vijnë në Tiranë për të tërhequr trupin, priten mijëra grekë për varrimin

Familjarët e minoritarit grek Kostandino Kacifas janë nisur tahsmë drejt Tiranës për të tërhequr trupin e 35 vjeçarit i cili mbeti i vrarë në përplasjen mes tij dhe forcave speciale RENEA, në fshatin Bularat të Gjirokastrës. Prokuroria...
2-20

24 vjet burg për gjakovarin që vrau gruan dhe vajzën

Rreth tre muaj pas ngjarjes që tronditi Kosovën është dhënë dënimi për 43-vjeçarin që ekzekutoi ish-bashkëshorten dhe vajzën e tij 9-vjeçare. Pjetër Nrecaj është dënuar me 24 vjet burgim për vrasjen e bashkëshortes, Valbonës...