Friday, 29 May 2020 | Lajme: 0

Ballkan

haker-750x430

Arrestohet hackeri shqiptar, theu 3 mijë adresa Facebook. Ja emri

Është aretuar nga policia një hacker nga Pajova e Peqinit. Dyshohet se ai në kohë të ndrushme të ketë thyer rreth 3 mijë adresa në rrjetet sociale. Ai ndërhynte në të thënat kompjuterike të përsonave të ndryshëm. Ja njoftimi...
1-11-750x420

Digjet flamuri kuqezi në Greqi, nxënësja shqiptare humb ndjenjat (VIDEO)

Për herë të dytë brenda pak ditëve janë vënë në shënjestër simbolet shqiptare në Greqi. Në institutin teknologjik TEI në Kretë, punonjësit e të cilit këtë periudhë janë në grevë, kanë hyrë nxënës të gjimnazit teknologjik...
auto_termet5-11538160175-750x430

Tërmet në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4,6 ballë të shkallës Rihter tronditi detin Jon sot në mëngjes. Tërmeti ra në orën 04:45, 52 kilometra në jugperëndim të Zakinthosit. Ishulli është përballur me disa tronditje të fuqishme, pas një...
1-1103

Ia morri jetën gruas dhe vajzës, flet për herë të parë Pjetër Nrecaj (FOTO)

Ka folur për herë të parë Pjeter Nrecaj, gjakovari i cili privoi nga jeta gruan dhe vajzën. Nrecaj e pranoi para gjykatës fajësinë për privimin nga jeta të bashkëshortes dhe vajzës në gusht të këtij viti në fshatin Brekoc të...
banja-750x430

Vdes kosovarja në banjën e Elbasanit, burri pëson gjendje shoku!

I hidhur ka rezultuar fati i një qytetareje nga Kosova, e cila ka ndërruar jetë në banjat e Elbasanit. Mësohet se e moshuara është gjetur e pajetë nga bashkëshorti i saj, i cili ka pësuar gjendje shoku pas skenës së rëndë. Pasi...
sss-750x430

Tërbohen grekët: U nxjerrin inatin shqiptarëve! Puthen në buzë me njeri-tjetrin poshtë flamurit (FOTO)

Ndërkohë që një grup shtetasish grekë janë grumbulluar pasditen e sotme në qendër të Athinës duke djegur flamurin shqiptar, një pjesë tjetër shijojnë jetën si t’u vijë. Një foto e një oficeri të njohur grek duke u puthur...
unnamed-1-38_1540814835-5708599

Tërmeti e zhvendos për tre centimetra ishullin në Greqi

Ishulli grek Zakintos ka lëvizur për të paktën tre centimetra në jugperëndim, pas tërmetit të fortë prej 6.4 shkallësh të premten në mëngjes. Kjo është konstatuar në bazë të analizave digjitale dhe xhirimeve me radar nga BE-ja...
ngacmim-seksual-750x430

Ja zonat ‘e nxehta’ në Tiranë ku vajzat ngacmohen seksualisht

Një studim i institutit Idra dhe UN Woman sjellin fakte tronditëse për ngacmimet seksuale të vajzave dhe grave në disa qytete të Shqipërisë. Studimi i titulluar “Ngacmimi seksual dhe llojet e tjera të dhunës me bazë gjinore në...
screenshot-1_1540555941-7385325

Pamjet pas tre tërmeteve të fuqishme në Greqi

Tre tërmete të fuqishme janë ndjerë gjatë orëve të para të ditës së sotme në detin Jon dhe kanë prekur ndjeshëm shtetin grek. Si pasojë e tërmeteve, toka në ishullin Zakynthos dhe Zante ka pësuar çarje në disa vende. Fatmirësisht,...
thika

10-vjeçari mbyt me thikë vëllaun 13 vjeçar

Një ngjarje tragjike është shënuar mesditën e së mërkurës në qytetin e Fierit, ku në ambientet e spitalit të këtij qyteti ka ndërruar jetë një 13-vjeçar. Policia bën me dije se rreth orës 10:50, ka shkuar i shoqëruar nga familjarët...