Friday, 29 May 2020 | Lajme: 0

Ballkan

halil-kastrati

Halil Kastrati bën me shtëpi dy familje katolike në Zym të Hasit (VIDEO)

Shoqata “Jetimat e Ballkanit” e Halil Kastratit në tri vitet e fundit ka ndërtuar mbi 200 shtëpi për familjet e varfëra. Këtë herë kjo shoqatë këto ditë ka ndihmuar dy familje katolike në fshatin Zym të Hasit. Hoxha, Halil Kastrati...
janos-ministri-750x430

Arrestohet ish-ministri grek Janos Papantoniu

Gjykata greke ka dhënë masën e arrestit me burg për ish-ministrin grek të mbrojtjes Janos Papantoniu dhe bashkëshorten e tij Stavrula Kuraku, nën akuzat për korrupsion dhe pastrim parash. Arrestimi i tyre u bë mbrëmjen e së martës....
screenshot-2_1540376061-6391657

Tensionohet situata në Bosnjë: Emigrantët përleshen fizikisht me policinë

Në kufirin mes Bosnjë Hercegovinës dhe Kroacisë, qindra emigrantë janë përfshirë në një konflik fizik me policinë boshnjake. Madje ata arritën që të kalojnë pengesat policore duke kaluar në pjesën kufitare kroate. Mllefi i...
droga-rinia-696x397-1

35-vjeçari shqiptar çudit policinë italiane, ja ku e mbante fshehur drogën

Një 35-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali, në qytetin e Katanias pasi iu gjet një sasi prej 84 kilogramë marijuanë.Shqiptari u arrestua pas një kontrolli në banesën e tij në Tremestieri Etneo. Droga ndodhej brenda dollapit...
xhamia-1-750x430

Imamët në Kosovë paguhen deri në 1500 euro

Zëdhënësi i BIK-ut, Ahmet Sadriu ka thënë se nëse punëtorët e Bashkësisë Islame pajtohen që një udhëheqës të vazhdojë të ushtrojë detyrën asgjë nuk ka të keqe këtu. Ai në RTV Dukagjini ka thënë se edhe para Naim Tërnavës,...
kazino-702x430

Biznesmeni shqiptar rrëfen varësinë ndaj bixhozit: Është një sëmundje e rëndë (VIDEO)

Top Story raporton se qarkullimi vjetor zyrtar i industrisë së kumarit, arriti në 16 deri në 17 miliardë lekë, ose në mbi 130 milion euro. E ndërsa evazioni fiskal është më i frikshëm. E gjithë kjo para e qarkulluar nga shqiptarët...
ilir-meta-850x555-750x430

Meta godet Ramën: Kanabisi dhe bastet i kanë kushtuar shumë Shqipërisë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ishte sot në një biznes social, në kuadër të Ditës Ndërkombëtare të Zhdukjes së Varfërisë. Meta u tregua i ashpër me qeverinë duke thënë se bastet dhe kanabisi i kanë kushtuar shumë Shqipërisë. “Nuk...
prostiticion-750x430

Seks me 80-vjeçarin italian, por shqiptarja kur i shkon në shtepi i vjedh ….

Ajo ishte një vajzë e vetmuar, ndërsa hipi në një makinë me një 80 vjeçar në Saint-Vincent (Aosta) të Italisë. Protagonistja është një vajzë shqiptare 27 vjeçare, e cila jetonte në Bancroft, ndërsa pasditen e së shtunës i...
mjek

Nga një mjek në ditë e braktis Kosovën

Oda e Mjekëve të Kosovës, Sindikata e Shëndetësisë dhe deputetët e Kosovës shprehën shqetësim për shkak faktit se rreth 90 mjekë në tre muajt e fundit e kanë braktisur Kosovën, si dhe për arsye se kjo dukuri po merr përmasa...
ggg-1-750x430

90% e vendeve të punës në 2020-ën do të orientohen në teknologjinë informative

Ministria e Inovacionit dhe Ndërtimtarisë ka mbajtur konferencën e parë ndërkombëtare, “Digitalks” për të diskutuar për zhvillimin e ekonomisë digjitale në vend dhe rëndësinë e aftësimit të rinisë kosovare në këtë fushë. Në...