Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Bota

1-930

Boeing hap fabrikën e parë në Evropë

Gjiganti i avionëve amerikanë ”Boeing” hapi fabrikën e tij të parë europiane në qytetin verior anglez të Sheffieldit, ku planifikon të prodhojë komponente për sistemet e kontrollit në avionët e pasagjerëve. Kompania tha se synon...
o-1524401114-2122076_1540454468-539141

Policia kap në flagrancë dhjetëra persona duke bërë orgji në hotel, pamje tmerruese

Pamje dramatike tregojnë momentin kur policia bastisi një hotel në Tajlandë ku po kryhej një orgji e paligjshme, duke kapur meshkuj të moshës së mesme britanike me gra të reja Thai. Imazhet nga bastisja në Pattaya, shpesh të referuara...
1-856

Një postim në “Facebook” i shkatërroi jetën kësaj familjeje, humbën gjithçka që kishin (FOTO)

Një çifti i ri, Becky Szenk dhe Mark Higgins, vendosën që të zhvendoseshin diku tjetër, ndaj dhe gruaja vendosi që të kërkojë ndihmë në “Facebook”. Ajo bëri një postim duke kërkuar ndihmë për zhvendosjen e objekteve, por...
1-836

Gjashtë fëmijë vdesin nga shpërthimi i papritur i një virusi

Gjashtë fëmijë kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë janë të sëmurë pas një ‘shpërthimi të rëndë’ të një virusi potencialisht vdekjeprurës në një institucion shëndetësor në New Jersey. Departamenti i Shëndetësisë i...
1-3-780x439

Franca në panik, rritet numri i fëmijëve të lindur pa duar dhe askush nuk po e di shkakun – ministrja e shëndetësisë urdhëron fillimin e hetimeve

Qeveria franceze do të fillojë hetimet e reja lidhur me fëmijët e lindur pa duar në disa rajone të Francës, ka njoftuar sot ministrja franceze e Shëndetësisë, Agnez Buzyn, duke shtuar se është e papranueshme që rastet e tilla të...
BURSAT-E-ARABISE-765x383-696x348

Bien bursat e Arabisë Saudite – Investitorët e huaj shesin zotërimet prej vrasjes së gazetarit

Kriza e shkaktuar nga vrasja e gazetarit Jamal Khashoggi, po prish planet e Arabisë Saudite për të tërhequr investitorë ndërkombëtarë. Investitorët e huaj kanë shitur 1.1 miliardë dollarë aksione të vendit gjatë javës së kaluar. Pjesa...
auto_gazetari_i_vrare1540135478-750x430

Detajet e frikëshme të vrasjes së gazetarit, i dhanë helm dhe nisen ta presin copë – copë…..

Gazetari i Washington Post Jamal Khashoggi u injektua me helm sapo ai hyri në konsullatën saudite dhe pastaj e dërguan në një dhomë, ku ishte një mjek. Kur ai nisi të presë një pulë, gazetari nisi të dridhej. Pastaj i dhanë edhe...
image-1-2638-750x375

Ura më e gjatë në botë hapet zyrtarisht pas dy ditësh/ 40.000 mjete do qarkullojnë çdo ditë

Pas dy ditësh hapet ura më e gjatë në botë. Ura Hong Kong-Zhuhai-Macao, e cila lidh anët lindore dhe perëndimore të Deltës së lumit Pearl në jug të Kinës kushtoi plot 15 mld euro dhe në të do të qarkullojnë 40.000 vetura çdo...
bora-750x430

Bie bora e parë në Kroaci, Itali dhe Slloveni

Një front i fuqishëm me mot të keq nga veriperëndimi i kontinentit evropian ka sjellë në rajonin e Alpeve kërcim të përnjëhershëm nga vera në dimër, njoftuan sinoptikët. Në qendrën e skijimit Alta Badia në Itali kanë rënë...
Screenshot_4

Samiti katërlateral për Sirinë është caktuar për më 27 tetor në Stamboll

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan më 27 tetor të vitit 2018 në Stamboll do të jetë nikoqir i Samitit katërlateral për Sirinë, deklaroi zëdhënësi i tij. Në Samit do të marrin pjesë presidenti i Rusisë, Vladimir Putin,...