Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Bota

4602922-0-image-a-1_1538125453674

Një “mal” me euro gjenden të hedhura anës autostradës

Policia ka rikuperuar kartëmonedha bankare me vlerë më shumë se 200,000 euro, pasi një motorist që kaloi rrugës vuri re të hollat të shpërndara anës autostradës. Zyrtarët gjetën paratë e braktisura pasi iu përgjigjën një alarmi...
104603357-6fc98f0a-994b-4533-9526-e05bed0a815f-1_1543930069-1694797

Pamje e rrallë, tre ylberë kapen në një foto

Një fshat në Britani ka përjetuar pamjen e rrallë natyrore të tre ylberëve. BBC Weather Watcher Gordon fotografoi ylberet në fshatin e Frampton në Severn. Ai e përshkroi pamjen si “të mahnitshme”, duke shtuar: “S’kam parë...
6963118-6456491-image-m-56-1543873857745_1543920162-2047734

Peshon 136 kg, 44-vjeçarja ia merr jetën të dashurit duke i hipur sipër

Një 44-vjeçare nga Pensilvania, që peshon rreth 136 kg, ia ka marrë jetën të dashurit të saj duke i hipur sipër. Windi Thomas, e sulmoi të dashurin e saj, Keeno Butler, me thikë dhe me një këmbë tavoline pas një sherri që nisi...
protesta-france-750x430

Fitojnë “jelekë verdhët” në Paris, qeveria franceze do të pezullojë rritjen e taksës së karburantit

Kryeministri Édouard Philippe pritet të njoftojë pezullimin e planit të qeverisë franceze për rritjen e taksës së karburantit, pas shpërthimit të protestave të cilat po bëhen gjithnjë e më të dhunshme, thuhet në njoftimet e ndryshme...
1-100

Digjet një autobus në Gjermani, në mesin e pasagjerëve edhe dy shqiptarë (FOTO)

Një autobus është përfshirë nga zjarri në Gjermani. Në mesin e shumë personave të cilët gjendeshin në këtë autobus, ishin edhe dy kosovarë. Kosovarët e përfshirë në këtë rast kanë thënë për Indeksonline se ishte vërtetë...
1-43

Franca para vendosjes së gjendjes së jashtëzakonshme

Parisi zyrtar po konsideron vendosjen e gjendjes së jashtëzakonshme në mënyrë që të parandalojë përsëritjen e një nga çrregullimeve më të mëdha në 10 vjetët e fundit. Zëdhënësi i qeverisë franceze Benjamin Griveaux deklaroi...
trump_1543741692-3309659

Donald Trump dhe Xi Jinping e deklarojnë “armëpushimin” tregtar për 90 ditë

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, e ka shtyer vendosjen e taksës prej 25% për prodhimet kineze për tre muaj, në një darkë pune me presidentin kinez, Xi Jinping, për të lënë kohë për zhvillimin e negociatave për zgjidhjen e mosmarrëveshjeve...
410B1A96-EF72-4FF4-8E98-2B97C20DB11C_cx0_cy6_cw0_w1023_r1_s

Sulm mbi të dhënat në rrjetin e hoteleve Marriot

Të dhënat e 500 milionë konsumatorëve të rrjetit të hoteleve, Marriot International kanë qenë pre e një sulmi kibernetik. Në njoftimin e së premtes është bërë e ditur se databaza e njërit prej hoteleve të këtij rrjeti, Starwood...
things-to-do-in-london-in-winter-750x430

Dimri më i ashpër në 70 vjet pritet ta kaplojë Anglinë

Meteorologët në Britani të Madhe po parashikojnë dimrin me më së shumti borë në 70 vjetët e fundit. Rryma e ajrit që vjen nga Arktiku pritet të kalojë përgjatë shtetit dhe të zgjatë me javë të tëra. Kjo do të shkaktojë...
1-1065-750x430

Mysafiri më i paguar në botë në një televizion, ka fituar 147 milionë dollarë për një vit

Gjyqtarja amerikane, Judy Sheindlin është zyrtarisht personi më i paguar në botë si mysafire në një televizion. Ajo ka fituar 147 milionë dollarë nga data 1 qershor 2017 deri me 1 qershor 2018. Judy me rrëfimet e saj nga gjykata, ka...