Tuesday, 28 September 2021 | Lajme: 0

Jetë

vajzaaa-750x430

Vajza australiane thyen rekord botëror, tërheq kamionin 11 tonësh (VIDEO)

Nardia Styles nga Queensland i Australisë, ka thyer një rekord botëror, kurse paratë e fituara i ka dhuruar për bamirësi. Syles ka arritur që të tërheq me litar një kamion dhe makinë që peshonin 11 ton. Syles kështu ka thyer rekordin...
shecerpare

Po vijnë festat, receta e vërtetë e sheqerpares turke

Në ndryshim nga bakllavaja, e cila njihet zyrtarisht si ëmbëlsira e festave qofshin këto me karakter fetar apo Viti i ri, sheqerparja është një nga ato ëmbëlsira që mund ta bëni në çdo moment. Sot kemi sjellë për ju versionin...
hallalkl-770x437-696x395

Çokollata zviceriane bëhet “hallall”, acarohen ekstremistët

Certifikimi i çokollatës së famshme zviceriane Toblerone si hallall, nuk është pritur aspak mirë nga ekstremistët e djathtë.  Ka qenë zëdhënësi i partisë nacionale gjermane, AFD, ai që e ka cilësuar si ‘islamizim’ të Europës. Përmes...
auto_ed-blog_stefaniak-2-650x3581545328089-750x430

Probleme me ereksionin? Ja ç’iu rekomandojnë ekspertët të bëni

Miratimi i një mënyre të shëndetshme jetese për të shmangur diabetin mund të ndihmojë njerëzit të mposhtin problemet me ereksionin, sugjeron një studim i ri. Duke qenë i predispozuar ndaj diabetit të tipit 2 – i lidhur me dietat...
auto_unnamed_41545311265-750x430

Këshilla si të flini më shpejt

Shumica e dini se rekomandohet që para se të flini të pastroni ajrin e dhomës. Përveç kësaj ka edhe këshilla të tjera për një gjumë të rehatshëm prej 6-9 orësh, ndër to sygjerohet që para gjumit të pini pak ujë me një lugë...
1-733-750x430

Mbyll restorantin me tre yje për të shitur hamburgerë në shesh

Një muaj pasi fitoi yllin e tretë ”Michelin”, kuzhinieri spanjoll Dani Garcia njoftoi dje se do të mbyllte restorantin për të shitur hamburgerë në shesh. “Pas vlerësimit me yllin e tretë ‘Michelin’, mblodha stafin tim për...
auto_fraz11545247427-750x430

Katër fjali që duhet t’ia thoni gjithmonë vetes për të kapërcyer problemet e jetës

Problemet në jetë gjithmonë do të jenë të pranishme. Ne e dimë se nuk është e lehtë t’i kapërcejmë problemet, kështu që dëshirojmë t’ju ndihmojmë dhe në këtë artikull do t’ju sugjerojmë disa fjali të vogla që duhet...
auto_4F6977CF00000578-6096217-image-a-18_15352905425321545245532-750x430

Si të aplikoni rimelin që qerpikët të duken më të gjatë dhe voluminozë!

Të dashuruarit pas bukurisë po ‘çmenden’ pas një hileje të rimelit që i bën qerpikët të duken më të gjatë dhe voluminozë. Ky trik u postua nga artistja e makijazhit Georgie Eisdell e cila punon me vipat më të njohur të Holliwood...
Screenshot_2

Qofte turke: Visar i kuzhinës orientale, ideale për çdo rast!

Përbërësit: – 750 g mish të bluar, – 2 qepë, – 2 feta bukë pa kore, – 1 vezë, – Majdanoz, – Një lugë e vogël kumin – 2 lugë të vogla kripë, – Gjalpë për fërgim Përgatitja: Njomeni bukën në ujë dhe kullojeni...
avoakkaa

Avokado, fruti më i mirë që mund të hani/ ja vlerat ushqyese dhe disa truke si të parandaloni nxirjen

Avokado është një ndër frutat më të shëndetshëm që ofron jo pak minerale e vlera ushqyese! Të gjitha yndyrnat, fibrat dhe fitokimikate (komponente biologjikisht aktive të bimëve) të pangopura mund të ulin nivelin e kolesterolit...