Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Jetë

auto_ff1543412510-750x430

Fjalët janë një terapi

Ajo që themi dhe shkruajmë mund të transformojë gjendjen tonë shpirtërore. Edhe për mirë. Pse duhet të përfitoni! Fjalët që përdorim për të komunikuar me veten në dialogun tonë të brendshëm, si dhe ato nëpërmjet të cilave...
auto_Shpirti-binjak-shenjat-e-horoskopit1541540160-750x430

Astrologu i njohur: Këto shenja duhet të bëjnë shumë kujdes! 2019-ta do të sjellë ndarje

Astrologu i njohur Paolo Fox, ka bërë parashikimin e yjeve për vitin 2019-të, ku parashikon fat të keq për disa shenja Horoskopi. Sipas Fox, 2019-ta do të jetë viti i ndarjeve. “2019-ta do të jetë një vit që i ndryshimeve radikale,...
kikirike_1485178762-234852

Kikirikët parandalojnë diabetin

Kikirikët përveçse janë të shijshëm e shumë të popullarizuar kanë edhe shumë përfitime shëndetësore. Përfitimet prej këtij fruti përfshijnë parandalimin e diabetit, ndihmojnë në parandalimin e krijimit të gurëve të tëmthit,...
lsaver

Nga reçipetat deri tek batanijet, ja sa shpesh duhen larë rrobat

Vetëm për shkak se mund ta quani ditën e dielë “Ditën e pastrimit” në shtëpinë tuaj, kjo nuk do të thotë që ju duhet të hidhni çdo gjë për të larë në makinën larëse një herë në javë. Duhet të dini se jo çdo gjë...
Screenshot_2

Për çaste gëzimi: Ëmbëlsira çokollatë me jogurt

Gatuhet shpejt, nuk kushton shumë, ndërkaq ka shija fantastike. Përbërësit: • Biskota, • Dy gota (prej 2 dl) jogurt, • Dy gota miell, • Një gotë vaj, • Dy gota sheqer, • Dy lugë kakao pluhur, • Një lugë e vogël sodë...
85913954-youtube-tv-TECH-xlarge_transgsaO8O78rhmZrDxTlQBjdEbgHFEZVI1Pljic_pW9c90-780x439

Bëhuni më të mençur përmes internetit: Kanalet në ‘YouTube’ që jua zgjerojnë njohuritë e përgjithshme

Fatkeqësisht, koha është e kufizuar. Rrjetet sociale dhe Netflix-i shumë lehtë mund të na marrin nga dita jonë shumë orë të vlefshme. Kështu që, përse këto orë mos t’i përdorim më mirë në YouTube? Në vend se ta shfrytëzoni...
cellphone-addicted-baby-768x400_1543398922-5094234

SHIKOJENI: Foshnja e varur pas celularit, zbulon të vërtetën e hidhur të njerëzimit

Duhet ta shikoni këtë video! Kjo foshnje është më pak se 1 vjeç dhe tashmë di të nervozohet shumë, çdo herë që celulari i merret nga dora. Siç mund ta shihni në video, gjithçka që nëna duhet të bëjë për ta ndalur pikëllimin...
blind_1543404561-9398034

Qeni i verbër prek borën për herë të parë – reagimi i tij do t’ju bëjë për vete

Smiley u lind pa sy, por personaliteti i tij e bëri atë shumë të dashur për këdo që e takoi atë. Ai u shpëtua nga vdekja në Ontario, Kanada dhe pas disa terapive të gjata, qeni iu rikthye jetës normale. Pasi qëndroi për shumë...
saxhirari

Është sezoni i Shigjetarit, zbuloni tiparet kryesore të shenjës më të sinqertë dhe aventuriere të horoskopit

Që prej datës 23 nëntor kemi hyrë zyrtarisht në sezonin e Shigjetarit, shenjës më aventureske të zodiakut. Kjo është një nga ato karakteristika që mesa duket vazhdon t’i përndjekë të gjithë personat e lindur në këtë shenjë,...
auto_borxh1543278766-750x430

Mos jepni para borxh! Kjo është arsyeja

Të gjithë e duam më të mirën për familjarët dhe miqtë tanë. Financat përbëjnë një brengë të përditshme të njerëzve, dhe zakonisht këto probleme ndahen me më të dashurit, për të kërkuar ndihmë nga ta. Ndihma financiare...