Monday, 21 September 2020 | Lajme: 0

Jetë

bigstock-single-or-divorced-woman-alone-84228035_1545201588-1483163

Më mirë mos e lexoni: 6 shenjat e horoskopit që do ndahen në 2019

Në dashuri ka situata që shkaktojnë ulje dhe ngritje, por kur dashuria është e vërtetë, kjo mund të kapërcehet. Në 2019 shumë shenja të zodiakut do të gjejnë shokun e tyre shpirtëror, megjithatë, të tjerët nuk do të konkurrojnë...
2-180

iPhone me një risi të re

Megjithëse përdoruesit e iPhone ose iPad më së shumti janë mësuar me funksionin e identifikimit të fytyrës dhe veçoritë më të vjetra të Touch ID, Apple patentuar një zgjidhje që do të lejojë përdoruesit për të kombinuar të...
1-692

Djali që peshonte 190 kg dobësohet për tu bërë futbollist profesionist

Një djalë nga Indonezia peshonte 190 kg kur ishte vetëm 10 vjec. Ai hante hante 5 vakte në ditë me mish, oriz dhe përsëri ishte i uritur. Me kalimin e viteve, Arya Permana reflektoi dhe vendosi të heqë disa kilogramë pasi nuk ngrihej...
carrots

Karota përveç se përmirëson shikimin ka edhe shumë përfitime tjera shëndetësore

Karota është një burim i vitaminës A.   Është thënë shumë herë që kjo perime lidhet me shikimin dhe këtu ka diçka të vërtetë të provuar nga studiuesit, njofton Klan Kosova.   Karotat janë të pasura me beta-karoten,...
pexels-photo-1556706-780x439

Bebet e lindura në dhjetor jetojnë më gjatë dhe janë më zemërgjerë

Përderisa njerëzit mund të mendojnë se bebet në dhjetor nuk kanë lindur në muajin e përsosur, pasi që duhet ta ndajnë ditëlindjen me festat e fundvitit, duket se shkenca ka dëshmuar që, nëse keni lindur në dhjetor, faktikisht...
auto_libra1537575302-750x430

Pesë libra për dashurinë që duhet t’i lexoni për pushime

Keni bërë gati valixhet e pushimeve? Por për Alda Bardhylin, kritike e njohur e librit,  valixhja nuk quhet e bërë gati nëse aty nuk ka një libër. Sipas saj, stina e verës është stina më e mirë ku mund të shpenzojmë më shumë...
ujimicellar

Nëse doni të shkëlqeni si gratë franceze, përdorni vetëm këtë produkt kozmetik

Ndoshta ju keni dëgjuar për ujin micellar. Ndoshta jo. Por edhe nëse ke dëgjuar për këtë produkt francez, mund të mos e dini sa mahnitëse është ai. Si fillim duhet të dini se çfarë është uji micellar? Nëse e keni parë atë...
auto_7304658-0-image-a-6_15445664569591545071363-750x430

Bankomati bën milioner baristin, luks i shfrenuar por me një fund të hidhur

Një barist i varfër pati një ndryshim të menjëhershëm në stilin e jetesës kur një gabim teknik në bankomat i jepte akses për të përfituar miliona para. Dan Saunders thotë se nuk pendohet aspak për gjithçka ka bërë, ndonëse...
auto_1401545071114-750x430

A duhet t’i prekim nishanet me ngjyrë të kuqe? Ja çfarë thonë ekspertët

Shumë prej nesh kanë nishane të kuqe në trupin e tyre, të cilat askush nga ne nuk guxon t’i prekë pasi ka frikë se ato mund të jenë kancerogjene. Po ju themi të mos shqetësoheni. Nishanët në ngjyrë të kuqe apo të kuqerremtë...
2-150-750x430

Tipari i ri i Galaxy S10 mund të lë shumë prapa iPhone dhe laptopët Apple

Samsung Galaxy S10 mund të shtyjë kufijtë e asaj që ishte menduar se ishte e mundur për telefonat që arrijnë vitin e ardhshëm, gjë që mund të lë iPhone dhe madje edhe laptopët Apple të mbeten shumë prapa. Një raport i ri, nga...