Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Jetë

auto_piramide_11544546999-750x430

Seks te piramida: E vërteta e fotos+18 që po thyen rrjetin

Për këtë foto po flitet prej ditësh në median tradicionale dhe në rrjetet sociale. Një çift i veshur duket se po bën seks stil misionari në piramidën e njohur të Keopsit. Fotoja ka shokuar egjiptianët dhe jo vetëm. Qeveria dhe...
0df7182285dbdd2ec4aeb2d1cd38bd67-l_1544546414-4093639

Kësaj shenje HOROSKOPI do t’i buzëqeshë fati në 2019-ën

Astrologët japin parashikime të ndryshme për shenjat e horoskopit. Çdo shenjë e horoskopit ka karakteristikat e veta që e bën atë të veçantë. Së fundmi astrologët kanë përcaktuar se për personat që i përkasin shenjës së...
Hamburger-630x420

Hamburgerët dhe hot-dogët rritin rrezikun nga kanceri i gjirit

Hamburgerët mund të rrisë rrezikun për kancerin e gjirit te femrat, sugjeron një hulumtim i ri i Harvardit.Mishi i përpunuar ka qenë prej kohësh i lidhur me kancere tjera të pankreasit, prostatës dhe zorrëve, por ky studim është...
buzee-686x445_1544533990-2288957

Nuk ishte e lumtur me buzët e saja, deformohet 23-vjeçarja

Dëshira për tu dukur më e bukur ka bërë që një 23-vjeçare të pësojë një deformim të buzëve. Billie Roocroft, nga Greater Manchester vendosi që të fryjë buzët në shtëpi, pa shkuar në një qendër të posaçme, por rezultati...
fg_1544534420-7666951

Vajza! Këto janë vendet më të mira për të gjetur të dashur

Vajzat duhet të kenë një plan se si të takojnë një mashkull. Sipas intv.al  këtu janë 4 vendet më të mira për t’u takuar me një mashkull interesant: 1. Ecni  me qenin tuaj. Shkoni në një park, ose vizitoni e zonës ku...
blood-pressure1-1_1544532231-9546695

Të gjithë duhet ta dini, ky është tensioni normal i gjakut, sipas moshës që keni

Presioni i lartë i gjakut, ose hipertensioni, është një nga problemet shëndetësore më të zakonshme me të cilat shumë njerëz përballen. Ndërsa shumica e njerëzve që vuajnë nga tensioni i lartë nuk kanë ndonjë simptomë, edhe...
limoni-750x430

Ja përse duhet të hani limon çdo ditë

“Po jetojmë në një botë ku lemonada përbëhet prej shijeve artificiale që derivojnë nga limonët natyral”, pati pohuar me të drejtë Alfred E. Newman. Përveç sasive të mëdha të vitaminës C, limonët përmbajnë riboflavin,...
1-357-750x428

​Kur delja reziston: Ik për 6 vjet nga pronari për të mos u qethur

Një dele në Zelandën e Re me emrin Shrek u arratis nga kopetë e saj dhe u fsheh në një shpellë për gjashtë vjet, duke mos dashur të qethej. Kur vendasit më në fund gjetën, ajo kishte aq shumë lesh se ishte e vështirë për ta...
beetdrink

Mollë, karotë dhe panxhar/kombinimi çudibërës që lufton të ftohtin dhe infeksionet e mushkërisë

Siç tashmë e dini, gjatë dimrit sistemi ynë imunitar është më i ekspozuar ndaj baktereve, ndryshimeve klimaterike dhe epidemive që qarkullojnë kryesisht në ambiente publike. Kjo ëshët edhe arsyeja kryesore përse duhet të merrni...
auto_1048822720-11544393540-750x430

Sa kushton larja e një avioni dhe sa herë në vit lahen?

Ashtu si makinat, edhe avionet pluhurosen dhe duhen pastruar pas një kohe. Në varësi të madhësisë dhe lëvizjeve të tij, një avion i madh lahet një herë në 6 ose 8 javë. Kjo gjithsesi varet nga politikat e kompanisë dhe nuk është...