Wednesday, 23 June 2021 | Lajme: 0

Jetë

auto_instagram1538609408-750x430

Risia që solli Instagrami për festat e fundvitit

Instagram është një ndër rrjetet më të mëdha sociale në kohërat moderne, përkrah Facebook me të cilin ndajnë të njëjtin shef ekzekutiv. Pavarësisht problemeve të vazhdueshme që kishte muajin e kaluar, ky rrjet social ka vendosur...
paratae_1544427218-3018007

Ja pse duhet të vendosni paratë poshtë tepihut natën e Vitit të Ri

Festat janë koha ideale për të reflektuar. Çfarë kemi bërë mirë dhe çfarë mund të përpiqemi të bëjmë më mirë? Për të ndihmuar veten për të arritur qëllimet tuaja ju rekomandojmë të lexoni traditat që shumë kultura të...
floket_1544446336-4463943

Një truk i thjeshtë për të ndalur rënien e flokëve në moment dhe pa shpenzime

Flokët janë një nga prioritetet fizike të njerëzve. Në fakt, shumë dashurojnë për t’i trajtuar, ngjyrosur ose prerë shpesh. Megjithatë, pothuajse çdo gjë ka efektet e saj negative. Sot kemi vendosur të ju tregojmë për një...
seks-750x430

Ja qytetet shqiptare ku fermat ‘tërbohen’ për seks

Ky është studimi i fundit i cili tregon prejardhjen e femrave që bëjnë më shpesh seks… Sipas një studimi femrat nga Shkodra preferojnë seks më të shpeshtë. Shkodranet janë femrat të cilat duan më shpesh seks plot 23% e të anketuarave. Në...
gjumi

Njerëzit që rrinë zgjuar gjatë natës rrezikojnë të vdesin më të rinj

Personat që qëndrojnë deri vonë dhe kanë vështirësi për të dalë nga shtrati deri vonë, kanë më shumë gjasa të vdesin më herët se ata që preferojnë të flenë më herët, ka gjetur studimi i parë në normat e vdekjeve të...
paolodecember

Shenjat fatlume dhe ato që i kanë kundër të gjitha planetet, parashikimi i Paolo Fox për datat 10-16 dhjetor

Dashi: Këtë javë do të merrni lajme të mira. Më në fund, duke filluar që nga dita e enjte, planeti Mërkur do të fillojë të ndikojë në favorin tuaj. Do të keni risi pozitive në aspektin profesional, ndërsa e diela do të jetë...
fytyraaa

Ky është produkti kozmetik që nuk duhet të përdorni për fytyrën tuaj gjatë natës

Është shumë e sigurtë të themi se po jetojmë në epokën e hidratimit. Kudo që shkojmë dëgjojmë dhe shohim shumë produkte fytyre dhe sidomos hidratimi. Kremra për zhdukjen e akneve, për një fytyrë më të bardhë, të njëtrajtshme...
how-to-avoid-stretch-marks-2-1280x640-780x439_1544372297-5477747

Si të përballeni me çarjet e lëkurës

Çarjet e lëkurës janë dëmtime të indeve lidhore, të cilat shfaqen me rastin e zgjatjes vrullshme dhe të madhe të lëkurës. Shfaqen në vendet të cilat më së shumti u janë të nënshtruara zgjatjeve, siç janë barku, vithet, gjoksi,...
1-255-750x430

Apple lëshon iOS 12.1.1

Apple ka lëshuar iOS 12.1.1. Ky version sjell mbështetjen për eSIM për iPhone XS, iPhone XS Max dhe iPhone XR. Gjithashtu, tani do të keni mundësinë të shkrepni një Live Photo gjatë një video-telefonate FaceTime. Për të bërë një...
auto_stervitjsa1544066137-1-750x429

Stërvitje në grup apo individuale? Studiuesit japin përgjigjen

Të merresh me stërvitje është e këshillueshme nga mjekët për të gjithë. Por si duhet të stërvitemi? Vetëm apo në grup? Këto dilema tashmë marrin fund. Stërvitja në grup është më efikase sesa ajo individuale. Një studim në...