Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Jetë

horoskop_1544178549-5522587

Këto 2 shenja të Horoskopit do bëjnë para në vitin 2019

Një vit me ngritje ekonomike parashikohet 2019-ta për personat që i përkasin shenjave të Dashit dhe Demit. Ja çfarë thonë astrologët për këto 2 shenja: Dashi Personat që i përkasin kësaj shenje do kenë një vit të përkryer,...
3ad2134b00000578-3978118-image-a-2-1480331104397-1480351958-8630449_1544019764-7176446

Zgjoheni në mëngjes me ereksion? Shkencëtarët tregojnë pse ndodh kjo

Të zgjohesh në mëngjes me penis të ngritur është diçka shumë e zakonshme për meshkujt. Kjo mund t’ju turpërojë para dikujt dhe ta bëjë shkuarjen në tualet më të vështirë, por ngritja e penisit në mëngjes mund të jetë...
auto_social_media1544053889-750x430

Ky është rrjeti social i cili ka ndikimin më të keq

Përveç përfitimeve që rrjetet sociale mund t’i kenë, tash sa kohë po diskutohet nëse ato mund të jenë të dëmshme në një farë mënyre dhe si ndikojnë në shëndetin mendor të një individi. Në Britaninë e Madhe është kryer...
auto_seks1543967018-750x430

Ja si ta dalloni një femër që është ‘bishë’ në seks

Nëse mendoni se gratë që bëjnë seks më mirë simbolizohen nga femra e bukur dhe joshëse, gaboheni. E vërteta është krejtësisht ndryshe, pretendon një studim i shkencëtarëve indianë i botuar në  “Times of India”. Sipas hulumtimeve...
auto_a2a21aa1543995314-750x430

Dobësimi më i lehtë me çaj të gjelbër

Konsumi i pijeve me çaj të gjelbër është bërë një nga zgjidhjet më të mira mes atyre që kërkojnë të arrijnë peshën e duhur dhe të qëndrueshme. Pavarësisht se nuk është një mrekullibërës, përqëndrimi i lartë i ushqyesve...
auto_a21544004891-750x430

Shkencëtaret provojnë testin e ri për zbulimin e kancerit, do shpëtonte mijëra jetë!

Shkencëtaret në Australi kanë njoftuar se po zhvillojnë një test të ri, përmes të cilit për 10 minuta mund të zbulohet a është njeriu i prekur nga kanceri. Siç raporton CNN, studimi u bë në Universitetin e Queensland, sipas të...
auto_kolaaaaaaaa-650x3581543924916-750x430

Pijet e gazuara një shkaktari kryesor për sëmundjen e diabetit

Ndoshta konsumi që kanë pijet e gazuara në Shqipëri nuk është shumë i madh por ka nga ata njerëz që nuk mund të rezistojnë së ngrëni pa një coca cola pranë tyre apo çdo pije tjetër të gazuar. Megjithatë, nuk është sekret...
cift

Muaji i lindjes tregon sa të aftë jeni në krevat!

Të lindurit në janar janë këmbëngulës kur shfaqin interesim, nga pak të çuditshëm, vështirë lirohen, mirëpo kur njëherë shfaqin interesim, marrëdhënia intime me të linudrit e këtij muaji do të jetë përvojë e veçantë. Të...
auto_a6a6a5aaa21543788815-750x430

Ushtrimet për dhjetë minuta në ditë përmisësojnë memorien

Mjaftojnë vetëm dhjetë minuta aktivitet fizik në ditë për të përmirësuar kujtesën dhe për të stimuluar trurin, pavarësisht nga aktiviteti që zgjidhni të kryeni, ka treguar një studim i realizuar nga Universiteti i Kalifornisë...
v_1527487326-1149767

2 mijë vjet na e kanë mbajtur të fshehtë, del receta e ilaçit që po “tërbon” mjekët

A e dini se më shumë se 2 mijë vjet në Tibet ky ilaç përdoret për shërimin e dhimbjeve të shumta? Zbulojeni! JA PËRGATITJA: 1. Hudhrën e qëroni dhe preni në pjesë të mëdha. 2. Pjesët e hudhrës i hidhni në kavanozin prej qelqit. 3....