Wednesday, 23 June 2021 | Lajme: 0

Jetë

1-118-750x430

Apple tregon përfundimisht vitin kur do të lancojë smartfonët me 5G

Apple do të lancojë iPhone-in që mbështetë gjeneratën e pestë teknologjisë së rrjetit të “broadbander” në vitin 2020, sugjeron një raport i ri. Gjigandi teknologjik nga Kalifornia thuhet se po punon në një smartphone super...
femra-2-750x430

Këto janë 3 prostitutat më të shtrenjta në botë! Nuk do e besoni sa paguhen për 1 natë seks

Padyshim janë të paragjykuara deri diku për punën që bëjnë, një pjesë e prostitutave bëjnë një jetë përrallore. Një natë me to ka çmim marramendës, sa jo kushdo mund ta përballojë. Mirëpo, ato kanë çfarë ofrojnë prandaj...
duhani_1543833475-9179509

Si të shpëtoni nga duhani

Keni dilema si të shpëtoni nga duhani, ndiqni këto veprime. Jeni duhanpirës? Dëshironi ta lini duhanin, por nuk dini si? Kjo kërkon durim dhe metoda të shëndosha për ta arritur qëllimin. Më poshtë ndjekeni shembujt në mënyrë...
buu_1494831769-8799455-1

Njihuni me burrin me 13 gra, i ka lenë të gjitha shtatzënë në të njejtën kohë (Foto)

Ky është njeriu që është i martuar me 13 bashkëshorte dhe të gjithë janë shtatzënë në të njëjtën kohë dhe të njëjtin muaj! Ai me siguri ka thyer rekord të ri botëror! Por, sikur kjo të mos ishte e mjaftueshme, të gjitha...
1-85-750x430

Apple tregon datën kur do t’i lancojë kufjet “Airpod” të përditësuarat

Apple mund të lancojë një version të përditësuar të AirPod-ëve në tremujorin e parë të vitit 2019 citon një raport të ri nga analisti i Apple, Ming-Chi Kuo, i cili thotë se kërkesa për këto pajisjedo të rritet në mënyrë...
ngrohja-globale-800x445-750x430

Ofrohen 200 miliard euro për të luftuar ndryshimet klimatike

Banka Botërore ka thënë se do të investojë gati 200 miliardë dollarë nga viti 2021 deri më 2025, në përpjekje e sipër për të ndihmuar në luftimin e ndryshimeve klimatike. Banka e ka bërë të ditur këtë njoftim më 3 dhjetor,...
auto_dkkd1543647826-750x430

Pastroni mushkëritë me ushqimet e pasura me Omega 3

Acidet yndyrore omega 3 janë shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut dhe preferohet konsumimi i tyre sa më shpesh. Këto lloj ushqimesh ndihmojnë në pastrimin e mushkërive dhe efikasitetin e sistemit të frymëmarrjes. Salmoni,...
large-1470031255-5437514_1543664058-3478525

Harrojeni viagrën, kjo vitaminë është çelësi për seks të çmendur!

Tani, sipas shkencëtarëve, mund ta përmirësoni performancën e penisit dhe qëndrueshmërinë seksuale me vetëm një përbërës. Problemet me ereksion janë problem në rritje, dhe së shpejti shumica e meshkujve mund të vuajnë nga...
Screenshot_1

Instagram shton tiparin “miqtë e ngushtë”

Aplikacioni i famshëm shtoi një veçori të re “miqtë e ngushtë” që do t’ju lejojë të postoni storie që janë të dukshme vetëm për një grup të zgjedhur të ndjekësve tuaj. Instagram për herë të parë e promovoi këtë...
diabeti_1543579553-6294581

Një dietë e veçantë me pak kalori mund ta shërojë diabetin e tipit 2

Shërbimi Kombëtar i Shëndetit në Britani të madhe do t’i ftojë 5 mijë persona me diabet të tipit 2 që të marrin pjesë në një hulumtim për ta luftuar këtë sëmundje. Kjo synohet të arrihet përmes një diete që nuk ka më...