Thursday, 24 September 2020 | Lajme: 0

Jetë

1-1132-750x430

Rrisni imunitetin tuaj përmes këtyre ushqimeve

Qelizat e veçanta shpërndahen në të gjithë trupin tuaj dhe kur godasin bakteret apo viruset e dëmshme, qelizat dërgojnë një sinjal paralajmërues në pjesët e tjera të sistemit për t’u kujdesur dhe për ta parandaluar përhapjen...
horkower

Martesa, ndarje, njohje të reja/ Këtu keni horoskopin e dashurisë për muajin dhjetor

Dashi Edhe pse planetët janë në pozicion më të favorshëm se në muajin nëntor, dashuria mbetet disi nën trysni. Nëse keni përjetuar ndonjë ndarje dramatike, nuk ju interesojnë më lidhjet afatgjata, por do të nisni ndonjë flirt...
1-1138-750x430

Ky është ushtrimi që nuk iu lë të plakeni

Një studim i ri i botuar në revistën “European Heart Journal” thotë se kur bëhet fjalë për efektet anti-plakje të stërvitjes, kardio është mbretëresha e tyre. Stërvitjet si vrapimi, noti ose çiklimi dhe trajnimi me intensitet...
man-shower-1296x728-header-20180510181534707_1543560195-5242517

Mos u lani me ujë të nxehtë në dimër, ajo që mund t’ju ndodhë mund të jetë katastrofale

Me siguri që larja me ujë të nxehtë në këto ditë të ftohta ju jep ndjesi të mirë. Mirëpo, intensiteti i lartë i nxehtësisë prish barrierat mbrojtëse të lëkurës. Më mirë është që të laheni me ujë mesatarisht të nxehtë...
auto_Screenshot_1-30-780x4391543512288-750x430

Kur një femër e fortë të thotë lamtumirë, më nuk ka kthim prapa

Një thënie e njohur thotë se një femër e fortë dashuron, falë, largohet dhe më nuk ka kthim prapa. Për të qenë më të qartë, ndarja është eksperiencë traumatike pavarësisht se kush jeni, por femrat e forta  i përballojnë...
nasa-750x430

“Pushtimi i hapësirës”, NASA zgjedh 9 kompani që do konkurrojnë për misionet në Hënë

Agjencia amerikane e hapësirës NASA zgjodhi nëntë kompani që do të konkurrojnë për të ndërtuar një anije kozmike, e cila do të dërgojë furnizime në Hënë dhe do të kryejë misione kërkimore atje. NASA planifikon që së shpejti...
Screenshot_1

Sallatë me brokoli: Nëse një herë e përgatitni këtë sallatë, familjarët gjithmonë do t’jua kërkojnë!

Sallata e pazakonshme e cila thjesht shkrihet në gojë! Përbërësit: – 700 g brokoli, – 1 lugë e vogël kripë, – 200 g majonezë, – 1 qepë e kuqe, – 200 g fara luledielli. Përgatitja: Qiteni brokolin në tenxhere, qitni kripë...
jk_1543485176-7275555

5 shenjat që tregojnë se partneri juaj do të kalojë gjithë jetën me ju!

“Dashuria e vërtetë nuk është numri i puthjeve që jepni, apo sa shpesh i merrni ato; dashuria e vërtetë është ndjenja që vazhdon ende edhe pas puthjes”. 1.Ai të vendos gjithmonë në vend të parë Eksperti i takimeve romantike,...
auto_toka1539384288-750x430

Kështu do mund të duket Toka pas 200 milionë vitesh (FOTO)

Shtresa e jashtme e Tokës, kore e ngurtë në të cilën shkelim, është e përbërë nga copa të thyera. Këto pjesë, që njihen si pllaka tektonike, lëvizin rreth planetit në disa centimetra përgjatë vitit. Çdo herë ato bashkohen...
1-1072-750x430

Nëse e keni ndonjë fjalë që nuk iu pëlqen, shpejt do ta bllokoni si koment në Facebook

Facebook shumë shpejt do të lansoi një mundësi të re për përdoruesit. Nëse keni ndonjë fjalë të pakëndshme që nuk do të iu pëlqejë si koment, shumë shpejt do të mund ta bllokoni atë. Përdoruesit do të jenë në gjendje të...