Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Ezani ia ndalon fjalimin Taip Erdoganit (Video)

Kryeministri i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan, gjatë një tubimi të tij me simpatizantët, për një çast ka ndaluar së foluri, dhe kjo nuk ka ndodhur pa arsye.

Ajo që e ka ‘ndaluar’ Erdoganin të bëjë një gjë të tillë ka qenë Ezani i thirrur nga një xhami aty pranë, ku partia e tij e ka bërë organizimin e kryeministrit turk për të folur para mbështetësve të tij.