Saturday, 4 December 2021 | Lajme: 0

Si t’i bëni thonjtë me nuanca

Për të realizuar dizajnin e thonjve që shikoni në foto është shumë e thjeshtë.

Lyejmë të gjithë thoin me një shkëlqyes. Në një copë të vogël kartoni vendosim manikyr ngjyrë rozë të  trëndafiltë dhe një ngjyrë bojëqielli. Me një shkop të vogël i përziejmë të dyja ngjyrat. Marrim një sfungjer të cilën e lyejmë më “përbërësin” tonë,  e vendosim tek thonjtë, i ushtrojmë pak forcë që të lyhet mirë dhe e lëmë të thahet. Në fund i kalojmë një shtresë shkëlqyesi pa ngjyrë.