Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Polaku Glowacki mund Nuri Seferin (Foto)

Polaku Krzysztof Glowacki ka mundur Tajsonin shqipar, Nuri Seferin në duelin eliminator për titullin kampion bote. Polaku është një kundërshtari që në karrierën e tij ka 23 fitore në 23 ndeshje.

Ndeshja e zhvilluar në Poloni, zgjati 12 raunde, dhe fitorja Glowackit, iu dha me vendim të gjyqtarëve.

Qindra shqiptarë, gjatë gjithë luftës, mbështeten më të madhe Nuri Seferin, në meçin më të rëndësishëm në karrierën e tij.

1 2 11 44 222