Friday, 10 July 2020 | Lajme: 0

Aksident i frikshëm për Alonson, dërgohet në spital (Foto)

Aksident i rëndë për Fernando Alonson në Barcelonës. Piloti i McLaren-Honda doli jashtë piste duke u përplasur me murin ndarën dhe gjithpka ndodhi në kthesën numër 3.

Ambulanca u afrua menjëherë ndërsa në pistë doli flamuri i kuq. Piloti spanjoll u dërgua menjëherë në spital për ekzaminime të mëtejshme.