Thursday, 9 July 2020 | Lajme: 0

Rrahje në parketin e NBA (Video)

Ndeshja e zhvilluar mbrëmë në NBA mes Miami dhe Phoenix ka sjellur përveç rivalitetit taktik, edhe atë fizik. Miami arriti fitore me rezultat 115-98 në një ndeshje ku përveç basketbollit, pati edhe dhunë.

Dy qendrat e gjata që peshojnë nga 120 kilogramë, Alex Len dhe Hassan Whiteside janë përleshur ndërmjet vete. Gjithçka erdhi pas një ngulitje ku pati provokim pas së cilës plasi rrahja.