Friday, 5 June 2020 | Lajme: 0

Serena Williams fiton Wimbledonin për herë të shtatë

Tenistja amerikane e ka mposhtur gjermanen Angelique Kerber për ta fituar Wimbledonin e shtatë në karrierë dhe kështu grand slamin e 22-të.

Serena e ka mposhtur Kerberin dy me zero në sete, 7-5, 6-3

13639384-10207076931736240-1987447424-o_1468075734-6438194

Williams tani mban rekordin bashkë me gjermanen Steffi Graf për më së shumti grand slams në Open era, e cila ka filluar në vitin 1968.

Për momentin, Williams qëndron vetëm prapa Margaret Court, e cila mban rekordin me 24 grand slams në total.