Friday, 5 June 2020 | Lajme: 0

Federer për të pestën herë e fitoi Mastersin në Indian Uells

Zvicerani Roxher Federer është fitues i turneut në tenis në Indian Uells nga seria e Mastersit. Ky është trofeu i pestë për Federerin nga turneu në “shkretëtirën kaliforniane” dhe gjithsejt i 90-ti në karrierën e tij.

Në finalen e mbëmshme, Federer e mposhti bashkëkombasin Stan Vavrinka me 2-0, në sete 6:4 dhe 7:5.

Rezultati i dy zviceranëve mes veti tani është 20:3 në fitore për Federerin. Një herit për të ky ishte trofeu i aprë nga seria ATP 1.000 pas triumfit në Sinsinati në vitin 2015.