Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Hidhet shorti/ Këto janë përballjet e gjysmëfinaleve të Ligës së Kampionëve

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti i Ligës së Kampionëve për fazën gjysmë-finale. Në gjysmë finale kaluan dy skuadrat madrilene, ajo e Real Madrid dhe Athletico Madrid së bashku me Juventusin dhe Monaco. Shorti ka përballur dy skuadrat madrilene me njëra-tjetrën dhe Juventusin me Monaco.

uefa

Real Madrid-Athletico Madrid

Monaco-Juventus

Ndeshjet e para do të zhvillohen në datat 2 dhe 3 maj. Real Madrid kaloi në gjysmë-finale pasi mposhti skuadrën e Bayern Munchen, Athletico Madrid kaloi pasi mposhti skuadrën e Leiçester. Juventus mposhti skuadrën e Barcelonës ndërsa Monaco mposhti skuadrën e Borusia Dormund.