Tuesday, 7 July 2020 | Lajme: 0

Ronaldo kërkon nga Real Madridi që të blej sulmuesin Harry Kane

Cristiano Ronaldo i ka kërkuar klubit të, Real Madrid që të blejë sulmuesin e Tottenham Hotspur, Harry Kane.

Siç raporton gazeta spanjolle “Don Balon” thuhet se  Cristiano Ronaldoi ka dhënë miratimin e tij që Real Madrid të nënshkruaj me Harry Kane.

Madrilenët do të zëvendësojë Karim Benzema në verë dhe sulmuesi britanik është përparësia nr. 1 në “Santiago Bernabeu”.

Ronaldo thuhet se dëshiron të formojë një dyshe të mrekullueshëm me Kane, pasi do të kishin sukses të dy ke klubi i bardhë.