Friday, 10 July 2020 | Lajme: 0

Ylli i Barcelonës i thotë PO, Juventusit

Ish ylli i PSG, Lucas Digne do të transferohet tek skuadra e njohur italiane Juventus.

Mbrojtësi i majtë i Barcelonës këtë vit nuk ka pasur hapësira tek skuadra e njohur spanjolle dhe tani është duke menduar largimin nga “Camp Nou”

Së pari Barcelona pritet të huazojë lojtarin në Torino dhe me pas të shes atë për 25 milionë euro.
 Digne ishte transferuar tek Barcelona në vitin 2016 dhe që nga atëherë ka pasur 44 paraqitje dhe ka shënuar dy gola./Gazeta Blic