Monday, 13 July 2020 | Lajme: 0

Luka Modric shpallet Lojtari më i Mirë i Kupës së Botës 2018

Mesfushori i Real Madridit u shpall lojtari më i mirë i turneut pasi e ndihmoi Kroacinë ta arrijë finalen e së dielës, të cilën e humbi ndaj Francës.

Franca fitoi 4-2 ndaj Kroacisë, por Modric pati një turne të shkëlqyer duke e udhëhequr mesfushën kroate drejt finales historike, të parës ndonjëherë për këtë vend

Modric i ka lënë pas Eden Hazardin dhe Antoine Griezmannin, në vendin e dytë dhe tretë përkatësisht.

screenshot-2_1531675661-8632586