Tuesday, 14 July 2020 | Lajme: 0

Fowler: Salah është golashënues dhe duhet të jetë egoist

Robbie Fowler ka thënë se Mohamed Salah bëri disa “vendime të dyshimta” kundër Tottenhamit, por Liverpooli i ka shmangur kritikat sepse ai është një golashënues dhe ka nevojë për një brez egoist.

Reprezentuesi egjiptian e gjeti rrjetën në 44 raste gjatë sezonit të tij debutues mahnitës në Anfield më 2017-18.

Ai ka shënuar gjithashtu edhe dy herë të tjera këtë sezon, por mbeti bosh në udhëtimin e tij të fundit kundër Spurs në Londër.

Kjo nuk ishte me mungesën e përpjekjeve, pasi Salah ishte i etur për të gjetur rrjetën gjatë ndeshjes në Wembley Stadium të dominuar nga skuadra e Jurgen Klopp.

Ai i bëri këto përpjekje ndonjëherë edhe kur shokët e ekipit ishin të vendosur më mirë, por Fowler e konsideron këtë të jetë një gjë e mirë.

“Unë nuk do të fillojë të dënoj sulmuesit pas një fitore të tillë të mirë”, ka thënë fillimisht Foëler për The Mirror.

“Po, Salah ishte ndoshta fajtori më i keq, dhe ai jo vetëm që humbi disa shanse, por gjithashtu bëri disa vendime të dyshimta kur kishte topin”.

“Por, ai është një golashënues. Ai është përdorur për të shënuar gola dhe tani ai dëshiron të gjejë rrjetën në çdo kohë”.

“E di se çfarë është, dhe unë nuk mund ta kritikoj atë për këtë. Ju nuk mund të mërziteni tek ai kur sulmi i Liverpoolit e siguroi fitoren ndaj Spurs në mënyrë kaq të lehtë”, përfundoi legjenda e Reds.