Thursday, 13 August 2020 | Lajme: 0

Qofte me patate

Përbërësit:

3 patate të ziera,
½ gota kaçkavall,
1 vezë,
1/3 gota miell,
2 lugë vaj vegjetal,
kripë,
Biber i zi.

Hapat

Patatet i zieni, pas zierjës i vendosni në një pjatë së bashku me vezën, djathin, miellin, kripën dhe biberin e zi.

Merrni nga glazura e përgatitur dhe ia japni formën qofteve, qoftet i pjekëni në tigan në të dy anët.

Ju bëftë mirë!