Thursday, 28 January 2021 | Lajme: 0

Messi refuzoi 755 milionë euro nga Man City

Mediat spanjolle e kanë zbuluar se Manchester City kishte lansuar një ofertë rekord botëror për kapitenin e Barcelonës Lionel Messi vitin e kaluar.

Messi ka nënshkruar rinovimin e kontratës apo kontratën e fundit me Barcelonën gjatë saktësisht para një viti, në nëntor të vitit 2017.

Por, sipas asaj që raporton gazeta Mundo Deportivo, Messi mori një ofertë masive të kontratës nga anglezët e Cityt.

Pronari i Cityt, Sheikh Mansour ishte i përgatitur për të vënë në tryezë një çmim të pabesueshëm për yllin argjentinas.

Vetëm për të sjellë argjentinasin në Ligën Premier, Mansour ishte gati të paguante plot 755 milionë euro.

Pretendohet se Messit iu dha një kontratë me vlerë 50 milion euro në vit.

Përveç kësaj, gazeta spanjolle zbulon se ishte plus një tarifë prej 50 milionë eurosh për babanë e tij Jorge.

Por, Messi nuk pranoi propozimin dhe në vend të kësaj vuri lapsin mbi letër për një marrëveshje të re me Barcelonën.