Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Vjen bora dhe ftohti në Maqedoni

Sot pasdite si dhe gjatë natës do të ketë reshje të borës me intensitet të dobët ndërsa temperaturat gjatë ditës së nesërme do të bien ndjeshëm.

Nesër në orët e mëngjesit do të ketë reshje të lehta të dëborës ndërsa të shtunën për shkak të rritjes së temperaturës, reshjet në vendet më të ulëta do të jenë me shi.

Reshjet e borës pritet të ketë të dielën në mëngjes dhe të martën.