Saturday, 10 April 2021 | Lajme: 0

Press konferencë e kryeministrit, Zaev me zv/sekretarin shtetëror të SHBA-ve, Salivan

Kryeministri Zoran Zaev dhe Zëvendës Sekretari i Shtetit i SH.B.A.-së John Sullivan do të mbajnë një konferencë të përbashkët për shtyp pas takimit në Qeveri.

Sullivan, i cili qëndron për vizitë njëditore në Maqedoni, sot do të takohetme presidentin Gjorge Ivanov, kryetarin e parlamentit Talat Xhaferi dhe koordinatorët e grupeve parlamentare.

Vizita e Zëvendëssekretarit të Shtetit të Maqedonisë është në kuadër të turneut të tij në disa vende evropiane.

Sullivan është zyrtari më i lartë i Departamentit të Shtetit i cili ka qenë në një vizitë zyrtare në Maqedoni që nga viti 2001.