Wednesday, 27 October 2021 | Lajme: 0

Dyshime për terrorizëm, blindohen aeroportet e Gjermanisë

Aeroportet më të mëdha të Gjermanisë kanë shtuar masat e sigurisë pasi janë vërejtur në Stuttgart katër persona, të dyshuar si terroristë.

Policia thuhet të jetë duke kërkuar për një djalë dhe baba nga North Rhine-Westphalia dhe dy të tjerë që po bënin fotografi nga terminalet dhe pista e aeroportit.

Detajet e të dyshuarve u janë dërguar policisë gjermane nga shërbimi sekret i Marokut, shkruan BBC.

Policia tha se janë shtuar forcat e sigurisë në aeroportet gjermane për të shmangur ndonjë tragjedi.

Kjo masë sigurie vjen një javë pas një sulmi terrorist përtej kufirit në Francë.

Tre vetë u vranë nga Cherif Chekatt pranë në një qendër  Krishtlindjesh në Strasburg, që është rreth 150 km nga Stuttgart.