Tuesday, 25 January 2022 | Lajme: 0

Maskë për një fytyrë të irrituar

maske

Në qoftë se ju keni fytyrë të irrituar dhe kërkoni të bëni një trajtim në kushte shtëpie këtu do të gjeni recetën ideale.

Përbërësit:

-2 lugë miell

-pak qumësht të zier

Përziejini mirë përbërësit deri sa të krijoni një masë kompakte. Këtë përbërje aplikojeni në fytyrë dhe lëreni të veprojë për 15 minuta. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të ngrohtë dhe në fund aplikoni pak ujë trëndafili si tonifikues.